Áčko si připsalo další těsné vítězství, Béčko nestačilo v Nedašově

PPK Malenovice „A“ – Orel Zlín „E“ 10:8

Další infarktové utkání, opět za stavu 9:8 dohrával Jarek, tentokráte úspěšně.
Velmi těžké měření sil se soupeřem, který ve stejném složení obral o body i vedoucí Louky. Zvláštní pátek to byl především pro Pavla Vítka, který ještě na jaře hájil barvy Zlínského Orla a všechny hráče velmi dobře zná. Není snadné hrát proti kamarádům a podat dobrý výkon, který byl tentokráte potřeba. Především čtyřhra Ondra Vavrys – David Veselka (oba mají ELO přes 1300) nebyla snadná, ovšem Vítkovi jsou již sehraní a zvládli připsat bod. Taktéž s „Vesou“ se Pavel dokonce musel spolehnout na kvalitní servis, protože jinak by šlo do tuhého. Jenže pro vítězství je třeba bodů 10 a tyto kupecké počty u nás budou vždycky složité, 🙂

Čtyřhra Holiš – Sedláček zvládli nepříjemnou čtyřhru a vylepšili si již tak pěknou bilanci.
Lenka Vítková pak přehrála ve třech setech Karla Talaše, který je stále nepříjemným hráčem, což si letos musel uvědomit například Peťa Mikeštík. Další možný bod přes Jardu Weisse však již i přes průběžné vedení 2:1 na sety nepřidala. Kluci Ondra s Davidem jsou objektivně o cosi lepší a tím pádem Leňa v součtu pomohla čtyřhrou a 1 vítězstvím . Stále by to však nebylo dost.

Marťa Holiš začal proti mladým Orelským tahounům a po dvou porážkách se musel zkoncentrovat na své 2 šance pomoci týmu. Lukáš Slouka hraje velmi nepříjemným stylem, který sice není příliš stylový, ovšem o to víc je efektivní. Nedělá příliš chyb v pinkové hře a chybu trestá ostrou ranou. Martinovy dlouho trvalo přijít na to, jak se přes tuto hru protlačit. Dokonce za stavu 0:2 na něj měl Lukáš i mečbol. Přesto Martin zápas dokázal aktivní hrou otočit zápas ve svůj prospěch a tím zlomil i další průběh utkání na naši stranu. Když poté připsal další bod proti Jardovi Weissovi byla matematika prostá: Jarda „Moundfield“ Plachý bude opět hrát o body.

Hvězda víkendu: Jaroslav Plachý

Tentokráte to těžké rozhodování není. Jistě Martin se pořádně zapotil a uhrál důležité body, nicméně „své body“. Zato Jarda s bolavou nohou a nerozehraný nastoupil po týdnu k reparátu a rozhodně nedostal lehkého soupeře. První set navíc ztratil a utkání bylo velmi vyrovnané i v dalších sadách. I proto, že udržel před poměrně širokým publikem nervy a sáhl si i fyzicky na dno, není třeba polemizovat. Jardo děkujem!

Nedašov – PPK Malenovice „B“ 17:1

Bohužel k tomuto utkání nemám mnoho informací, dle zápisu šlo ovšem o jednoznačnou záležitost, kde domácí favorité měli vše od začátku pod kontrolou. Palec nahoru pro Laďu Kopečka za bod u těžkého soupeře a Honzu Fagoše za vyrovnané zápasy. Teď hlavně hodit výsledek za hlavu a připravit se na další soupeře. Díky předehrávce je 14 dní čas na trénink a opět série papírově lehčích týmů, než je právě Nedašov..

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.