Výhra na půdě prvního! Áčko si veze cenné body z Louk

KPST Louky „B“ – PPK Malenovice „A“ 8:10

Zápas roku? Možná. Respektive pro Malenovice v dosavadním průběhu určitě. Netřeba opakovat předzápasové prognózy tohoto momentálního zápasu o čelo tabulky. Do konce soutěže je ještě mnoho kol a mohou přijít na obou stranách zranění klíčových hráčů, či zkrátka jen nezvládnuté závěry vyrovnaných zápasů a v rámci sezóny tak tento zápas rozhodně nemusí být určující.

Přesto pro nás jako tým důležitý byl. Ke zvládnutí vyhecovaného a vyrovnaného utkání je třeba nejen úderová technika, ale je umění ji prodat v takto nahecovaném zápase. A hlavně to ustát v hlavě. Jsou to pro tým nesmírně důležité zkušenosti být nervózní již před zápasem a přehrávat si různé scénáře. A právě proto na sebe můžeme být právem pyšní.

Než se pustím do samotného průběhu utkání, chtěl bych ještě poděkovat Loukám za jeho korektní průběh a pogratulovat k některým nádherným výměnám, zápasy měly svou kvalitu a v odvetě bude jistě opět vše otevřené.


Čtyřhry

Opět nám nevyšlo rozlosování, což se již stává evergreenem. Tentokráte to však příliš nehrálo roli, jelikož soupeř má velmi vyrovnaný kádr a stejně tak i čtyřhry hrají obě na podobné úrovni. Zatímco Vítkovi vyhráli rozdílem několika tříd (11:1,11:4,11:1), na vedlejším stole se dle očekávání odehrávalo drama při vysoké kvalitě jednotlivých výměn. Zatímco některé budoucí zápasy jednotlivců měli své jasné favority, s bodem za tuto čtyřhru Louky ve svých kalkulacích počítali, stejně tak ovšem i Malenovice si mysleli na výhru. Neuvěřitelně vyrovnaný zápas, kdy například druhý set skončil až 16:14, dopadl nakonec o 2 míčky pro domácí a do dvouher se tak nastupovalo za stavu 1:1. Smekám přede všemi účastníky této čtyřhry, která předznamenala další drama.


Dvouhry

Průběh utkání začal výsledky dle očekávání. V první rundě zápasů si Martin s Pavlem za Malenovice i Jirka Volf s Mirou Pišínem za Louky uhráli své body a utkání pokračovalo za stavu 3:3. Přesto se stala důležitá věc. Zuzka se po prohrané čtyřhře a prvním zápase rozhodla vystřídat z důvodu nevolnosti.

Ve druhé sadě zápasů již přišlo první překvapení – a vyznělo pro Malenovice. Jarek Plachý, řečený Mountfield, si jako první začal nárokovat titul hvězda víkendu, když porazil střídajícího Tondu Kolomazníka. Zápas sice vyzněl 3:0, nicméně favoritem byl hráč Louk a sety byly nesmírně vyrovnané. Rozhodly pevnější nervy našeho hráče, který nemusel tvořit hru, zatímco soupeř se, obzvlášť pak v koncovkách, nechal unést vyrovnaností zápasu a udělal zbytečné chyby. Za zmínku ještě stojí těžce vydřený zápas Martina, který se s Ivošem Marečkem tahal na 5 setů. V zápase stylem „každý chvilku tahá pilku“ byl až samotném v závěru lepším hráčem. Průběžný stav tedy 4:6.

Třetí kolo dvouher bylo pro konečný výsledek rozhodující. Martin Holiš ve vyrovnaném utkání přehrál Jirku Volfa, když si pomohl především servisem. Jinak se jednalo o oku lahodící a vyrovnaný zápas, který mohl skončit výhrou na obou stranách. Velice důležitý bod pro PPK. Jako druhý hrál Pavel Vítek s jedničkou domácích a Miru Pišína dle očekávání přehrál. Nebyl to ovšem lehký zápas – Mira se snažil hrát aktivně, pomohlo mu i několik prasátek a několik Pavlových chyb. Ovšem to vše je součástí zápasu a byly momenty, kdy Mira vedl. Ovšem zkušenosti z vyšších soutěží se nedají nahradit a závěr setů si Pavel pohlídal. Pro soupeře však jen slova uznání – jednalo se o prvního soupeře, který proti Pavlovi hrál celý zápas odvážně a až do posledního míčku bojoval!
Nejdůležitějším zápasem této sady však byl zápas Tondy Kolomazníka s Lenkou Vítkovou. Leňa po sezóně náročných běhů dohání tréninkové manko a začíná se to odrážet v zápasech. Tentokráte z tohoto byly nervy pro všechny zúčastněné. Lenka měla jistější údery, ovšem z počátku jí nepříjemná hra soupeře v kombinaci s množstvím prasátek zatlačila až do stavu 1:2 na sety. Poté se však začala prosazovat, a nakonec z toho bylo důležité vítězství 3:2. Jednalo se o 9. bod, přičemž Pavla ještě 1 zápas čekal a domácí tím pádem prakticky přišli o naději na remízu, kterou díky rozpisu v posledním kole ještě mohli vybojovat.

Před posledním kolem byl stav 5:9. Mira Pišín ještě v nádherném zápase s vypětím sil přehrál Marťu Holiše 3:1. Některé výměny byly opět ukázkou vysoké kvality celého tohoto utkání a my se ještě jednou klaníme umu domácího borce. Ani jeho 3,5 bodu však nemohlo odvrátit celkový výsledek. Pavel bez problémů připsal rozhodující bod a tak se již jen dohrávalo. I tak šlo ovšem o body do vzájemných zápasů nebo minimálně pro osobní sebevědomí a nikdo ze čtveřice hráčů za 2 stoly nechtěl prohrát. Jak Lenka, tak Jarek ovšem oba po pětisetových bitvách prohráli. Čert to vem, výhra je stejně doma. Celkové skóre 8:10, na sety 29:37. Kdo by to byl čekal? Jarek to prý věděl, ostatní jsme maximálně doufali, Loukám počty vycházely jinak.


Hvězda víkendu – Martin Holiš

Sice jsem říkal, že vyhlásím celý tým PPK, ale nakonec musím jinak. Ano Leňa udělala důležitý bod, nicméně věřila si i na Iva Marečka a nebyla se svým výkonem úplně spokojená. Jarek sice splnil přesně to, co jsme po něm chtěli (jen místo Zuzky si našel jinou „oběť“) nicméně tentokráte mi jistě sám dá za pravdu, že největším jazýčkem na vahách byl tentokráte Martin.

Marťas poctivě trénoval a i v zápase, kde by mu každý odpustil porážky pramenící z přemíry snahy a zbytečného tlaku, který na sebe plete svými skvělými výkony (a spoluhráči svým hecováním a předzápasovými počty tomu nepřidávají), podal výkon na hranici svých aktuálních možností. Plné soustředění na zápas, změny taktiky dle průběhu a oproti předchozím zápasům už jistota ve sklápění spinů + mnoho dalšího. Ano Louky počítali, že Pavel si odehraje svoje. Ale že Martin udělá 3 body? To jistě ne. A navíc ta předvedená hra, kdy trápil i Miru Pišína. Bravo! Martin má navíc ještě hodně vysoký potenciál a je otázkou kam až se může dostat. Per aspera ad astra. A že těch překážek má tuto sezónu až dost…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.