Áčko zdolalo silnou Kašavu!

PPK Malenovice „A“ – Orel Kašava „B“ 13:5

„Dojeli v nejsilnější sestavě, bude to zajímavé.“, prohodil Pavel po příjezdu soupeřů. Kašava loňský rok v této sestavě patřila ke špičce soutěže, respektive zůstala tam jako nejvýše umístěný tým (samozřejmě kromě Louk, které spadly z OS 3. třídy a chtějí zpět nahoru).
Utkání jsme začali s respektem, v obou čtyřhrách to bylo 1:1 na sety. Naštěstí jsme oba debly zvládli, když Pavel s Honzou porazili mladé dravce a Martin s Radkem přehráli zkušené duo Černoch-Šála.
Tím se rozjela jízda, kterou jsme si před utkáním nepřipouštěli: Pavel přidal 3. bod, když nedal šanci mladému Křižkovi, který se prosazuje i v Kašavském áčku. Martin zabojoval proti Břeťovi Černochovi a Jarek Plachý udržel na uzdě Dana Marušáka. Vedení 5:0 soupeře psychicky nalomilo a i v zápasech, které by za vyrovnaného stavu byly pro nás nesmírně náročné, jsme tahali za delší konec. Když Martin přidal druhý bod s Tomem Křižkou a Jarek si poradil s Černochem, vedli jsme 7:1 a Pavel měl hrát ještě 3 zápasy. Hotovo.
Ovšem tentokrát jsme doma nezvítězili klasickým stylem „10:8 s přehledem“, nicméně Jarek i Martin přidávali další výhry, až jsme se zastavili na číslovce 13.
Nesmíme ovšem opomenout i další naše bojovníky, kterým se sice nepodařilo dotáhnout své zápasy k vítěznému konci, nicméně odehráli velice krásné mače. Radek Sedláček po vyhrané čtyřhře hrál vyrovnaně s Jarkem Šálou, kdy se velice podobným stylem oba honili po celém stole. První 3 sety byly 8, -12, -9, než zkušenější soupeř začal více těžit ze svého servis a v pořadí čtvrtý set již vyhrál výrazněji. No a Honza Plhák se po zranění dostává do velice dobré formy. Ano, čekali ho těžcí soupeři – oba s hodnotou ELO kolem 1200, nicméně Honza se příkladně pral o každý míček a s Břeťou Černochem ještě vedl 2:1 na sety a i v rozhodující sadě prohrál až v koncovce. Set pak vzal i talentovanému Tomášovi, přičemž výsledky -9, -9, 9 ukazují, že i zde šlo reálně pomýšlet na vítězství.

Hvězda zápasu – Jarek Plachý

Jarda zapsal 3 body proti nesmírně silnému soupeři a vytáhl se už na 45,83% úspěšnosti ve 4. okrese a ELO se vyšplhalo na 1032! Ne, že by tyto osobní statistiky byly to, proč hrajeme pinec, nicméně jde z nich vyčíst jednoznačný pokrok a prospěšnost pro tým. Pavel s Martinem dělají body pravidelně a je nesmírně důležité, že je má kdo doplňovat! Ze začátku sezóny měl Jarek hodně smůly – ve Slavičíně prohrál 2 zápasy 11:9 v pátém setu, v Mysločovicích pak bohužel marně bojoval s Milanem Kolaříkem. Od té doby se však vše zlomilo a Jarek připsal rozhodující 10. bod v zápase s Orlem, důležitý bod v Loukách s Kolomazníkem, 2 body ze 2 na KST a teď tento (zatím) vrchol s Kašavou. Jen tak dál!