Report z přátelského utkání s Mysločovicemi

Dne 11.8 se uskutečnil první ze série přípravných přátelských utkání na nadcházející sezónu.

Našim soupeřem byly Mysločovice ve své krajské sestavě: Gazdoš Zdeněk, Mokrý Filip, Jančík Svatoslav a Gazdoš Dominik.

V dresu domácích se představili: Radek Sedláček, Martin Holiš, Jaroslav Plachý, Kolařík Milan a střídající Ladislav Kopeček.

Pocity z utkání našim čtenářům zprostředkujeme pomocí rozhovorů Radkem Sedláčkem a Filipem Mokrým:

PPK x Mysločovice

 

Z řad domácích jsme vyzpovídali Radka Sedláčka:

Rade jaký máš pocit po skončení utkání?

Jen pozitivní. Přijel k nám soupeř, jak se patří. Pro většinu z nás rozkoukávajících se playerů je to čest, si zahrát s takto kvalitním soupeřem. Byť to byl jen přátelský zápas a navíc první, tak měl atmosféru, napětí, prostě vše.

Jak hodnotíš utkání proti svému i rozhovorovém soupeři – Filipem Mokrým?

Co říci, měl sem štěstí. Kdyby Filip zapnul na plné obrátky, tak si mě namazal na chleba, to je jasný. Ale já si zápas moc a moc užil. A samozřejmě sem byl po zápase šťastný až na půdu. Ale jinak po hráčské stránce zápas hodnotit neumím.

Jaké máš cíle před nadcházející sezónou?

Cíle asi jednoduché, a to makat a makat a postupně se zlepšovat. Snažit se přijímat rady od zkušených hráčů, jak od Pavla, Milana či Sida. Ne vždy, tedy vlastně většinou, dokážu prostě ve hře ukázat to, co po mě chtějí. Takže musím zapracovat na tom, jak jejich rady dostat do své hry. Jsem samouk a těžko se učím novým věcem, ale musím to zkoušet. Ona hned na začátku našeho působení to asi nejlépe vystihla Lenka Vítková, když mi řekla: „Hraješ škaredý pinec“. Co se týče dalších cílů, tak mezi ně určitě patří nekazit to spoluhráčům. Nemáme zcela jasno ještě o sestavách, ale pokud budu hrát v týmu působícím v OS2, tak to bude pro mě pořádný ořech. V soutěži budu rád za každý set, který se mě podaří. Naprostá většina hráčů bude mimo mou úroveň, ale chci to brát jako výzvu a prostor k tomu, zahrát si s opravdu dobrými hráči. Snad budou mí spoluhráči tolerantní a pomůžou mi, abych se z toho…. Věřím, že jo, máme tam kvalitu.

Jaké jsou dle tebe cíle jako družstva / oddílu?

Cíl pro nás ještě pořád začínající spolek je jasný: Hlavně se pincem bavit. Dělat něco, co máme rádi a co nás baví. Tento rok, kdy zahajujeme třetí sezónu působení v okresních soutěžích, máme již přihlášené tři týmy. Kvalitou bude jednoznačně nahoře tým vedený Pavlem Vítkem, Milanem Kolaříkem a Martinem Holišem. Tady lze očekávat útok na mety nejvyšší. Účast týmu „B“ v OS3, tak to bude nebude vůbec jednoduché. Naopak to bude náročné a bude to hlavně o získávání zkušeností. Ale jsou tam kvalitní borci s chutí co do toho šlápnou. Jen nemít strach a bojovat. V týmu „C“ bychom rádi dali možnost těm našim hráčů, kteří ještě neměli takový prostor si zahrát. Osobně doufám, že bude zájem z jejich strany hrát, zápasů se zúčastnit a také sbírat zkušenosti. V tomto týmu by jim měl být velkou oporou Honza Plhák st., který má velké zkušenosti a dokáže borcům také dobře poradit. Myslím, že už se všichni na novou sezónu moc těší. Také se nám podařilo zvětšit naši hernu, za což moc děkuje panu majiteli Martinovi Velískovi. Díky Marťo. Už máme 4 hrací stoly a mnohdy nám na tréninzích nestačí ani ty, kolik nás chodí. A to je asi ta největší radost. O nás se dá říci, že vlastně trénujeme celý rok, my nemáme žádnou pauzu a hrajeme pořád. No a i právě proto doufám, že se musí dostavit i nějaké ty výsledky ve zlepšení naší hry.

Co říkáš na soupeře? 

Jak sem již říkal, soupeř parádní. První zápas jsem hrál se Svaťou – tak první set jsme se oba rozkoukávali, nějak těsně se mi ho podařilo vyhrát, ale pak už mi Svaťa nedal šanci a přejel mě. Pro mě super hra. Druhý zápas s Filipem – to už jsem říkal, šťastný to zápas pro mě. O kvalitách Filipa není potřeba polemizovat. Pro mě velký zážitek. Třetí zápas jsem hrál s Dominikem – tam to byla bitva v prvním setu, který jsem těsně vyhrál. Pak bych řekl, že se na to Domča už vykašlal a nějak ho to nebavilo. Vítězství mi spadlo samo do klína. Poslední zápas proti Zdeňovi – no tak to nic. Pohrál si se mnou jak kočka s myší. Nepustil mě k ničemu, ukázal mi jednoznačně, kdo je pánem za stolem. Měl sem k němu i velký respekt a nebyl jsem pro něj soupeřem. Jen doufám, že takových zápasů, kdy se vůbec nechytnu, nebude v soutěži moc. No a ještě musím zmínit čtyřhru. Tu jsem si zahrál parádně a užil si ji. S Milanem jsme porazili Zdeňu s Dominikem 3:0. A to není zlé. Jasně, já se to jen snažil udržet na stole aspoň nějak, body sbíral Milan, ale zase zkušenost z těžkého zápasu, a to je super. Takže závěrem, parádní zápas. Moc díky borcům z Mysločovic že dojeli, že si s námi zahráli. Následně jsme i poseděli u pivka, pokecali a rozvinuli družbu. A tak by to asi hlavně mělo být. Prostě za mne parádní akce a všem patří velký dík.

 

Z řad hostů jsme vyzpovídali Filipa Mokrého:

Ahojte opět Vás všechny zdravím!

Jak hodnotíš utkání proti svému i rozhovorovém soupeři – Radkem Sedláčkem?

Zápas s Radkem byl pro mě velice těžký. Hrál velmi kontrolovanou hru, kdy byl silný na jak na backhandovém tak forehandovém chopu, obecně velmi málo kazil a využil sebemenší příležitost k útoku. Mně samotnému se proti takovému hráči velmi těžko hraje, protože vyloženě nekazí míčky. To, že Radek trénuje a dře je naprosto zřetelné a očividné. Rozhodně jsme měli v zápase i velmi pěkné výměny a hra mě bavila. Těším se, až prohru Radkovi vrátím.

Jaké jsou tvé plány do budoucnosti, družstva, oddílu?

Je hrozně těžké popsat cíle družstva a klubu do příští sezóny. Letošní sezóna byla zvláštní třeba tím, že jsme se chtěli udržet v kraji a zároveň jsem jak já, tak David končili školu. Já státnicemi, David maturitou. V tom případě šel pinec maličko stranou. Strach, stres, nervy a málo spánku se také projevily po herní stránce. Proto naše výkony byly často nevyrovnané, doslova jak na houpačce. Letošní rok bude poněkud volnější a los nám také ve skupině přeje. Byl bych rád, kdybychom ke stolnímu tenisu přivedli více dětí, o což se také budu ve škole snažit, dále abychom se udrželi v kraji a hlavně a to je nejdůležitější aby nás hra dál bavila. Co se týče losu naší skupiny v kraji 2, troufám si říci, že pokud bychom hráli v nejsilnější sestavě všechny zápasy, byli bychom možným adeptem na postup. Jenomže to je jen vysněné přání.

Cílů v oddílu máme hromadu. Nyní jsme ve fázi, kdy chceme opravovat střechu na herně a celou hernu vymalovat včetně veškerého zázemí. Máme v plánu nakoupit funkční dresy, udržet kraj a celkově zlepšit podmínky tak, aby se nám dobře hrálo. Také, jak jsem již říkal, je budoucnost v dětech, což si uvědomujeme a od letošního roku se na jejich tréninku budu podílet i já jak ve škole v Mysločovicích tak i na trénincích.

Co říkáš na PPK?

PPK se v posledních letech neuvěřitelně zlepšilo. Jde vidět, že kluci trénují často a hlavně je to baví. Během posezení dokonce řekli, že někteří z vás chodí trénovat i pětkrát týdně. To je jedním slovem obdivuhodné a jak já, tak celý náš oddíl před vámi smeká. Osobně si myslím, že by vaše „A“ mužstvo letos naprosto s přehledem podávalo skvělé výsledky i v okrese 1. Ve dvojce budete rozhodně dominovat.

Chtěl bych poděkovat Vám všem a hlavně Pavlovi Vítkovi, že jste nám umožnili zahrát si. Každá možnost hry je příležitostí pro naše zlepšování a my si toho velmi vážíme.

A poslední bonusová: Jaké pivo ti u nás chutná nejvíce? 😉

Teď mi u vás chutnala hrozně desítka, ta byla nejvíc.  O víkendu na pivních slavnostech v Mysločovicích jsem měl poprvé polotmavé a k jinému jsem se po jeho ochutnání nedostal. Takže tato piva ve mně zanechaly momentálně největší dojem.

 

Body hráčů PPK:

Body
Sedláček Radek 2,5
Holiš Martin 2,5
Kolařík Milan 2,5
Plachý Jaroslav 0
Kopeček Ladislav 0,5
Vítek Pavel 2

 

A výsledek? Skvělý večer zakončený fascinujícím vítězstvím PPK 10:8 ! 😉

 

Co nás čeká příště ?  Report z venkovního utkání Kostelec x  PPK a po zápasový rozhovor s Ríšou a Martinem Karalem již 16.8 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.