Kolaudačka se Salaší

 

Sobota byla ve znamení dobré nálady. Po několika týdnech rekonstrukce herny byli domácí celí natěšení na první zápas v „novém“ svatostánku ping-pongu a piva (pořadí se mění s denní dobou).
Abychom dostáli oddílovému motu, nemohli jsme jinak, než otevřít hernu přátelským utkáním. Přijeli sousedé ze Salaše.

Samotný výsledek utkání není podstatný, nicméně 14 dní před zahájením sezóny nám nastavil zrcadlo – soupeř totiž hrál loňskou sezónu okresní soutěž 4. třídy a skončil na krásném 5. místě. Právě proto jsme si mohli vyzkoušet, co nás letos čeká a nemine.
Hosté nastoupili v sestavě Pavlů Leopold, Tomášek Martin, Nevělík Martin a Tomášek Martin ml., domácí pak poslali za stoly hráče Mokroš Richard, Plachý Jaroslav, Sedláček Radek, Fagoš Ondřej a poprvé za Malenovice nastoupili i nové akvizice Holiš Martin (nová registrace) a Vítek Pavel (přestup z Orla Zlín).

U hráčů ze Salaše musím vyzvednout jejich herní inteligenci. Je vidět, že již nějakou dobu hrají a přesně tedy znají své přednosti i slabiny a nepouští se do nějakých „dobrodružství“. Každý bod si tedy naši borci museli zasloužit. Především Leopold hrál pestrý stolní tenis, pro chlapy byly však nejdůležitější a nejzajímavější konfrontace s Martinem Tomáškem. Ten totiž přemýšlel nejen nad výměnami, ale v arzenálu jeho zbraní je i kvalitní servis, se kterým se chlapi více či spíše méně úspěšně prali. Teoreticky bych neměl ani naznačovat slabiny týmu, ovšem v momentě zahájení soutěží již (doufejme) žádná nebude, jelikož se na toto pochopitelně v nejbližších trénincích zaměříme.

Právě nadšení pro pinec a tréninkové možnosti by měly být naší devízou v sezóně 2019/2020, kde oproti etablovaným týmům, které ovšem mají dlouhodobě podobnou výkonnost (byť na naše poměry stále na slušné úrovni), hráči našeho týmu PPK stále nenarazili a snad ještě nějakou dobu nenarazí na svůj strop.

V nejbližší době mohou narazit maximálně do futer, či upadnout na chodník, jelikož druhý poločas se odehrával jako tradičně o patro níže na rezervovaném stole blízko zdroje a spolu se soupeři, kteří ovšem po skončení klání již pochopitelně nejsou soupeři…

Děkujeme tímto hráčům Salaše za návštěvu, zkušenosti a těšíme se i na budoucí střetnutí!

A jen tedy závěrem: vyhráli jsme 10:8 a nejlepším hráčem domácích se stává Kužel (Radek Sedláček), který si velmi rychle zvykl na novou raketu a míčky od něj lítaly téměř nadzvukovou rychlostí.

PS nesmíme opomenout návštěvnost 🙂 Narozdil od hokeje můžeme být více osobní a dokonce jmenovat fanoušky: Pepi, Lucka 2x, Honza, Martin, Mira…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.