Představení týmů na sezónu: PPK Malenovice „A“ (OS 4. třídy)

V loňské sezóně šlo především o získávání zkušeností se zápasy, letos to však bude jinak. Díky postupu do vyšší soutěže již hrozí sestup zpět, což by byl pro oddíl, který se chce postupnými krůčky zlepšovat, nežádoucí a velký krok zpět. Přestože byla účast PPK v této soutěži potvrzena až těsně před sezónou, povedlo se (alespoň na papíře s přihlédnutím k nedávno proběhlému přáteláku) poskládat konkurenceschopné družstvo.

Loňská sezóna se bodově nejvíce vyvedla Jarkovi Plachému, který vybojoval mnoho těžkých bitev a mezi jeho „skalpy“ patří slušní hráči jako Kovařík Luděk st., Váňa Jakub, Dufek Filip, Kotásek Petr, Maršálek Martin či Rizovski Ivan. Svou obrannou hrou nyní zkusí donutit k chybám hráče o stupínek lepší. Do 4. okresu bude dle nutnosti a časových možností nastupovat i Lenka Vítková, která na tom byla výsledkově dost podobně jak o Jarek, ovšem dosáhla jich úplně jinou, především nátlakovou hrou. Tou se prezentuje i další hráč na základu družstva – Radek Sedláček, který se svou novou zbraní svou hru ještě zrychlil. Kužel, jak se Radkovi v oddíle přezdívá, vyniká také dobrým čtením hry a mohl by tedy letos dosáhnout zajímavých výsledků.

Původní hráče pivovarského oddílu doplní Honza Plhák (přestup ze Šarov), který má zase trochu jiný styl hry a disponuje navíc raketou vyvolávající respekt jak svou mohutností, tak zubatým povrchem, který bude jistě některým soupeřům působit problémy. Přísun bodů se čeká od nově registrovaného Martina Holiše. Ten dříve hrával, což je vidět nejen na „čistotě“ úderů. Kromě toho, že je tedy velmi dobrým sparingovým partnerem na tréninky, je velká pravděpodobnost, že půjde v průběhu sezóny výkonnostně nahoru ještě rychlejším tempem, než jeho spoluhráči.

PPK navíc udělal ještě jeden velmi zajímavý přestup, který rozvířil vody a pravděpodobně znejistěl budoucí soupeře. Pavel Vítek (původně Orel Zlín) je hráč, který svou výkonností tuto soutěž převyšuje a jakožto hrající trenér převezme odpovědnost za udržení soutěže. Jeden hráč sice nemůže zajistit potřebných 10 bodů pro svůj tým, nicméně připočte jich dost a ovlivní ať už přímo či nepřímo výkony jak svých spoluhráčů, tak i soupeřů.

Kromě výše uvedených hráčů si „čtverku“ mohou osahat ještě Ríša Mokroš, Laďa Kopeček, Radek Sedlář či Ondra Fagoš, kteří budou většinu času hrát za B tým, nicméně jistě budou připraveni a ochotni zaskočit, kdykoli bude prostor.

Soupiska je tedy dostatečně široká a kvalitativně by mohla odpovídat středu tabulky. Ovšem jak to bude reálně vypadat? Uvidíme již brzy. Již první 2 zápasy hodně napoví a budeme moc rádi za fanouškovskou podporu na první domácí utkání, které se odehraje 04.10.2019 v 18:00 proti Bohuslavicím u Zlína.

Tip redakce: 7. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.