Odstartováno: Nedašov překvapil svou kvalitou, áčko slaví první výhru

Tak to vypuklo. Po dlouhých měsících strávených tréninkem, rekonstrukcí hracích prostor a nějakým tím zpestřením v podobě přátelských utkání, začala pro Malenovice historicky druhá sezóna stolního tenisu. A jak to dopadlo?


PPK Malenovice „B“ – TJ Nedašov 6:12

Hned na úvod přijel soupeř, o kterém jsme neměli prakticky žádné informace. K překvapení došlo na obou stranách. Jednak Nedašov jistě nečekal tolik fanoušků a vůbec zázemí pivovarského oddílu, z druhé strany ovšem byli domácí zaskočeni nečekaně vysokou kvalitou soupeřů, kteří jistě budou hrát o postup do vyšší soutěže.
Přesto bylo utkání velmi vyrovnané a pár zápasů mohlo dopadnout opačným výsledkem.

Hráči Malenovic ukázali, že jsou na sezónu dobře připraveni a naladěni. Do zápasů zasáhlo 6 hráčů a u všech byla vidět obrovská snaha, někdy až přemíra motivace, především v první rundě zápasů. Postupně se to ovšem zlepšovalo a ke konci utkání již byly síly prakticky vyrovnané, když Laďa Kopeček prohrál proti nasazené jedničce soupeře až 13:11 v rozhodující sadě a stejně tak Radek Sedlář ztratil svůj 3. zápas v posledním setu 11:9. Také střídající Charlie (Milan Kunst) podal vynikající výkon a trápil favorita ve čtyřech vyrovnaných setech.

Celkově vzato nikdo nezklamal. Snad jen Ríša po práci evidentně nebyl ve své kůži a v součtu s nervozitou nejspíše nepodal výkon podle svých představ. I tak ovšem připsal bod.
U ostatních je to již jen na chválu. Markétka ve čtyřhře s Ríšou zahrála velmi solidně a vyrovnaný souboj rozhodovaly až koncovky setů. Ondra s Laďou hráli jak z partesu, bodově pak nejvíce tým táhl Radek Sedlář, který porazil 2 soupeře. V součtu tedy sice porážka, nicméně po statečném výkonu a rozhodně šlo o důstojnou reprezentaci našeho oddílu a výsledek přibližně reflektoval dění za stoly.


Spytihněv „B“ – PPK Malenovice „A“ 4:14

Historicky první utkání ve 4.třídě a hned velké vítězství! Na rozdíl od soupeře béčka, zde jsme přesně věděli co očekávat. Přestože jsme si na výhru v tomhle zápase mysleli, tak jsme od místních čekali velký odpor a hlavně domácí prostředí bývá ve stolním tenise velkou výhodou. Stoly, síťky, míčky a další parametry Spytihněvi pochopitelně sloužili. Další obvyklé plus pro domácí jsme si ovšem uzmuli. Divácká převaha byla jednoznačně naše a my moc děkujeme fanouškům (Laďa, Anička+1, Maki, Ondra, Charlie) za podporu!

V samotném utkání jsme nepřipustili žádné drama a od začátku kontrolovali jeho vývoj. Domácí si rychle spočítali, že po prohraných čtyřhrách a prvních 2 zápasech, ve kterých Malenovice ukázali své trumfy v podobě Pavla Vítka a Martina Holiše, to na vítězství stačit tentokrát nebude. Přesto Spytihněv nesložil zbraně úplně a hráči se soustředili na jednotlivé zápasy,  ve kterých mohli reprezentanty PPK obrat o body. Za tento přístup k utkání si domácí zaslouží obdiv.

Teď ale k našim výkonům: Martin Holiš zvítězil ve všech 4 svých zápasech, včetně dobře hrajícího Petra Kotáska, a potvrdil, že bude pro klub velkou posilou! V pozadí by ovšem neměly zůstat ani počiny dalších hráčů. Kužel (Radek Sedláček) připsal 3 body a podílel se i na úspěšné čtyřhře, navíc s jedničkou soupeře hrál velmi vyrovnanou partii a na některé výměny byla radost pohledět! To jistě platí i o nasazené jedničce Pavlovi, který má za úkol svou hrou především soupeřům vnutit pocit, že zkrátka zvítězit nemohou, a proto se prezentoval skutečně širokou paletou úderů.

Malenovice navíc budou mít letos velkou výhodu v šířce soupisky, protože i Jarek Plachý ukázal, že pro soupeře bude vždy nepříjemným soupeřem, a zapsal pro nás další 2 body. Kromě toho ještě máme v záloze Lenku Vítkovou, Honzu Plháka a samozřejmě několik vlčáků z béčka. Jednoho z nich jsme vypustili i v sobotu – Ríša perfektně plnil taktiku ve čtyřhře a zapsal tak s Pavlem Vítkem bod, ve dvouhře se mu již tolik nedařilo a zvítězit nedokázal. Šancí ovšem jistě bude ještě dost – sezóna bude ještě dlouhá a my se budeme zlepšovat! Takže rychle dočíst a honem trénovat! 🙂


Hráč víkendu – Radek Sedlář
Nebylo lehké někoho vybrat. Například i vítězná premiéra Martina či skvělé výkony Kužela nebo Ladi by si jistě toto malé a bezvýznamné ocenění zasloužili také, nicméně Radek Sedlář odehrál proti silnému Nedašovu krásný zápas, sahal po 3 bodech a zaujal svým výkonem a taktickým pojetím hry i Toma Smýkala (fanoušek PPK, jinak hráč Morendy – 1.liga).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.