Béčko bojovalo s favoritem, Áčko porazilo Bohuslavice

Slopné „C“ – PPK Malenovice „B“ 16:2

V 5.okrese mají naši za sebou úvodní 2 zápasy proti týmům, které ve výsledné tabulce pravděpodobně obsadí první 2 místa. Přestože se jednalo o boj proti velice silnému soupeři a výsledkově to tentokráte vypadá z pohledu Malenovic hůře, herní projev byl vynikající a převažují kladné pocity. Navíc s odhodláním do dalších zápasů.

Víte jak vypadá správný přístup k utkání na půdě nasazeného týmu? To názorně předvedl vedoucí zájezdu Ondra Fagoš. Boj o každý set, výsledkově z jeho pohledu 2:3, 1:3, 2:3. Opět zlepšení hry a chybí již jen kousek, aby se tato mašina rozjela. A co udělá Ondra po zápase? Ozve se trenérovi. Ví přesně proč těsně prohrál, zná svou slabinu a chce na ni zapracovat.

Celkově vzato za béčko předvedl nejlepší výkon Radek Sedlář, a potvrzuje tak velmi dobrý vstup do sezóny. I tentokráte zapsal 2 body a to se počítá! Radkovy formy si všímají i v áčku, a je tak velmi pravděpodobné, že si tento bojovník brzy vyzkouší i vyšší soutěž.

Velký pokrok udělala Markétka Nesvadbová, která loni do sezóny jen nakoukla a věnovala se spíše tréninku – a ono se to vyplácí. I na půdě favorita soutěže sahala po setu a za svůj výkon byla veřejně pochválena předsedou oddílu. Pokud proti ní nastoupí ve stávající formě papírově slabší soupeř, můžeme bouchat šampaňské…

Obecně vzato to bylo náročné utkání, které především ukázalo, že jako oddíl jsme na správné cestě.


PPK Malenovice „A“ – Bohuslavice u Zlína 10:8

Velké vítězství! Tento zápas měl snad všechno, a kvůli takovým nás sport baví. Silný soupeř prověřil mentální i herní kvality našeho áčka, které v tomto testu obstálo. Papírové předpoklady, převedené do relativně férového systému ELO bodů, od začátku naznačovaly, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Především Mira Portisch (před zápasem 1281) a Peťa Mikeštík (1135) měli být pro naše hráče oříškem. Tito 2 hráči dlouhé roky hrávali i 3. okres a patří k tomu nejlepšímu, co tato „naše“ soutěž nabízí.

Zápas nezačal podle představ. Taktika zkusit vyhrát 2 čtyřhry nevyšla kvůli rozpisu a navíc hned v první sadě zápasů Honza Plhák doplatil na nervozitu v prvním utkání, do kterého zasáhl. S Frantou Lapčíkem ještě i vedl 2:1 na sety, ale nepovedlo se mu zápas dotáhnout do vítězného konce. V tuto chvíli sice průběžný stav ukazoval přijatelné skóre 2:2, nicméně výsledné skóre směřovalo k těsné porážce.

To by ovšem nesměli být hráči Malenovic v tak bojovné náladě a hnáni opět perfektní návštěvou! Dokonce na nás chodí již celé rodiny s dětmi 🙂 Celková atmosféra zápasu nedovolila domácím v utkání vypustit jediný balónek. To se občas povedlo jen Pavlovi Vítkovi, který s koncentrací bojoval. I za stolem po očku sledoval vývoj souběžně hraného zápasu a fandil. Naštěstí to nemohlo ohrozit jeho bodový přínos, a tak budiž odpuštěno. Ostatní ovšem hráli nadoraz.

Honza za stolem málem vypustil duši a postupně se zlepšoval. Bohužel v momentě, kdy již začal předvádět svůj standart, stáli proti němu hvězdy soupeře a vítězství si tak nezapsal. Litry potu ovšem budiž omluvou – ne vždy se daří, ale Honza tam nechal vše. Daleko lépe dopadl Radek Sedláček. Tento nezmar připsal 2 body a vrátil náš tým do zápasu! Navíc i ve čtyřhře spolu s Jarkem Plachým trápil favorizované soupeře. Zkrátka začátek sezóny Kuželovi vychází – skóre 5:2, ELO body letí vzhůru, ale především byl opět pro tým oporou a mohl slavit další týmové vítězství.

Vrcholem utkání byl ovšem zápas Martin Holiš – Mira Portisch. Soupeř má netypicky se chovající potah a zkušenosti. Umí potrestat chybu a každý míček si s ním člověk musí zasloužit. Martin se ještě před zápasem na tento potah připravoval s hráčem Orla Davidem Šaurem, kterému tímto můžeme vlastně poděkovat za celkové vítězství – ono to totiž pomohlo! Martin odehrál takticky i fyzicky velmi náročný zápas a připsal si velmi cenný skalp v poměru 3:1 na sety! V ten moment se začaly počty obracet našim směrem, toto nečekané vítězství nás nasměrovalo i k celkovému triumfu. Martin celkově zapsal 3 body + čtyřhru.

Do utkání zasáhla i Leňa Vítková. Přípravu na ping-pongovou sezónu vlastně neměla, protože ji střídá se sezónou běhání v bahně. Po prvním tréninku však odehrála velmi vyrovnaný zápas s Peťou Mikeštíkem, který rozhodla nerozehranost a možná pár „prasátek“. Byť Lenka tahala za kratší konec, tak stejně naznačila, že stolní tenis nezapomněla a po pár dalších trénincích se bude i letos prezentovat velice agresivním stylem hry a nějaké ty body pro Malenovice jistě vyhraje.

PS Ještě jednou bych chtěl poděkovat za „ty věci mimo zápas“, které náš oddíl dělají tím…no prostě PPK. Fanoušci udělali skvělou atmosféru, Honza Plhák opět zařídil vynikající raut, Markétka upekla dort s ping-pongovou raketou, holky za barem s úsměvem čepovali pro nás i soupeře a vítězství tak opravdu chutnalo!


Hráč víkendu – Martin Holiš

Sice on sám se jím být necítí, nicméně z pohledu trenéra je to jasné. Nejde ani tak o ty samotné body, které velmi pomohly, ale o způsob, jak k nim přišel. Proti Mirovi Portischovi nemohl hrát svou typickou hru. Soupeř nedělal chyby na přijmu a dlouhé výměny by měly sedět spíše Bohuslavickému mazákovi. Přesto Martin nezpanikařil a vždy si počkal na svou šanci zaútočit. Nechal si poradit. Nenechal se rozhodit vývojem zápasu, kdy po vedení 1:0 na sety Mira srovnal na 1:1 a po snad 20ti minutovém snažení se tak začínalo prakticky od nuly. Koncentraci udržel i navzdory velmi bouřlivému prostředí. Zkrátka to byl zápas zvládnutý skutečně mazácky a mě nezbývá, než dodat: Marťo děkujem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.