Oba naše soutěžní týmy slavily vítězství!

PPK Malenovice „B“ – Spytihněv „C“ 11:7

Po velmi vyrovnaném zápase našeho béčka se mohlo slavit především zásluhou Radka Sedláře a Ladi Kopečka, kterým se povedlo zvítězit ve všech svých zápasech včetně čtyřher.
Předně je třeba říct, že soupeř rozhodně nepřijel pro porážku a kombinovaná sestava dravého mládí a zkušeností byla velmi tvrdým oříškem. Hlavně Ondra Fagoš za stolem strávil jistě víc času, než mu samotnému bylo milé a speciálně kvůli němu jsem chtěl vyhlásit kategorii „masochista“ víkendu, protože jak sám vedoucí prohlásil: „Na 5 setů můžu hrát s každým, ale vyhrát, to už je jiná.“ Po Jarkově sobotním výkonu jsem tuto myšlenku ovšem zavrhl, protože bychom měli 2 vítěze a někteří by se jistě chtěli přidat. My ale potřebujeme spíše ty hvězdy a ne pořádat dostihy opačným směrem, takže všichni přejeme Ondrovi hodně tréninku a trochu to štěstí, aby svou černou svini (pozn. redakce: jde pouze o narážku na tričko!) – pardon sérii prolomil.
To se ovšem povedlo Ríšovi Mokrošovi, který v průběhu utkání postupně zlepšoval své výkony, až na závěr porazil talentovaného jmenovce Ríšu Kotáska. V součtu s poctivě odehranou čtyřhrou solidní výkon, byť si je jistě sám vědom svých rezerv. Ovšem těsné porážky ani jej trápit nemusely, protože v týmu byli ten večer hned 2 spolehliví tahouni.
Radek Sedlář potvrzuje dál skvělý vstup do sezóny a již pro redakci není žádným překvapením. Sice se na své body občas nadřel, ale to bylo dáno spíše kvalitou soupeřů. Radek si zkrátka odvedl své a zcela zaslouženě se drápe mezi špičku 5. okresní třídy.
Překvapením však byl výkon Ladi Kopečka. Ne tak kvůli výkonnosti – již víme, že Laďa hrát umí a postupně se zlepšuje. Většinou mu ovšem trvá, než se dostane do provozní teploty a první zápas to ještě není úplně ono. Tentokráte však hned na úvod vyhrál s Ondrou čtyřhru a první zápas dvouhry? S Robertem Bednaříkem 8,1,7 a konec. Povzbuzen skvělým vstupem do utkání již jel na vítězné vlně a skvělý výkon i skvěle zapil spolu s ostatními hráči vítězného týmu. Bravo!


Slavičín „D“ – PPK Malenovice „A“ 5:13

Nečitelný soupeř s velmi širokou soupiskou čekal na hráče našeho áčka. Slavičín se poslední dobou prezentuje poctivou prací s mládeží a tak ani volba sestavy složená jen z talentovaných kluků automaticky neznamenala vítězství. Spíše naopak. Kluci se prezentují aktivní, spinovou hrou, která zatím dělá většině Malenovic větší potíže, než zkušenější, ale klidnější matadoři. Navíc Drápala a Budeš D. hrávají v této sezóně i 2.okres (tedy o 2 soutěže víš) a rozhodně tam nejsou do počtu. Ovšem sobotní výsledek Tobiáše Drápaly jistě překvapí – ve 13:00 zápas v Bylnici 2 body, porazil i velmi dobrého Řepu, aby o několik hodin později ve 4. okresu udělal již jen 1 bod. Není to ovšem jeho přístupem či špatnou hrou, nýbrž kvalitním a bojovným výkonem Malenovic!
Základ pro vítězství položily již čtyřhry, kde spolu poprvé hrál manželský pár Vítek – Vítková, ale také a především sehraná dvojice Holiš – Sedláček. Radek s Martinem dostali těžší soupeře, ovšem dokázali v rozhodující sadě otočit nepříznivý stav 2:7 na 10:8 a poté 4tý mečbol na 14:12 proměnil Kužel s přehledem za pomoci nechytatelného prasátka 
Od té doby byly počty jasné a postupně jsme připisovali body. Konečné skóre 13:5 mohlo být i vyšší, protože Jarek Plachý poté, co si zapsal velmi cenný skalp Drápaly, prohrál 2 zápasy 9 v pátém setu a stejně tak Lenka Vítková nedokázala dotáhnout vedení 2:0 na sety a taktéž prohrála nejtěsnějším možným rozdílem. Abychom ale byli féroví, tak kluci hráli pěkný pinec a skóre se mohlo někdy otočit i na druhou stranu. Proti tomu byl ovšem Martin, který opět předvedl precizní výkon a vybojoval například i těžký zápas s Burešem. Toto již nemůže nikdo označovat za náhodu a i všichni budoucí soupeři Malenovic musí počítat nejen s takřka jistými body od Pavla, ale do předzápasové rovnice musí hodně počítat i s dalším borcem z PPK.
Pavel zatím stále bojuje spíše s koncentrací, než s výkonností. Tentokráte to ovšem přehnal, když zapomněl boty a to se mohlo nevyplatit! Velké dík patří obětavému druhému vozidlu plnému fanoušků, kteří kromě fandění museli tentokráte ještě plnit i rozvozovou službu. Naštěstí všechny body uhrál, a tak, kromě zaslouženého pokárání, snad vyvázne bez dalších postihů…
Ještě jednou musím zmínit fanoušky, protože výjezd až do Slavičína za účelem podpory družstva se zkrátka musí ocenit. Lucko, Ríšo, Radku a hlavně Honzo (řidič, trenér, a soška štěstí) – DĚKUJEME.

PS stále vedeme tabulku. No není to krásný pohled? 🙂


Hvězda víkendu: Laďa Kopeček

Asi není třeba nic dodávat. Laďa to ví, Laďa to oslavil a Laďa zabojuje, aby se to opakovalo co nejčastěji 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.