Shrnutí sezóny

Jelikož nám sezóna již skončila (byť zatím nebyla oficiální ukončená) a v oddíle již probíhají manuální i administrativní práce směrem k dalšímu ročníku, napíši alespoň shrnutí předčasně ukončené 2. sezóny PPK Malenovice v okresních stolně tenisových soutěžích.

Reprezentovali nás již 2 družstva, v rámci kterých si zahrálo 17 hráčů! I vzhledem k tomuto počtu se pro příští rok již počítá i s družstvem C. A jak jsme si tedy vedli? No na teprve druhou sezónu jistě velmi dobře, posuďte sami 🙂

OS 4. Třídy, PPK Malenovice „A“ – 1.místo

Skvělý týmový výkon, velký úspěch našeho oddílu. Před sezónou jsme netušili, jak se s touto soutěží kdo popasuje a nastoupili jsme možná až s přílišným respektem, ovšem jak jednotlivá utkání ubíhali, každý hráč získával další a další zkušenosti i zdravé sebevědomí. Velký pokrok udělali Radek Sedláček i Jarda Plachý. V průběhu roku získával větší jistotu ve své hře i Marťa Holiš, který byl druhou polovinu soutěže již málem neporažený. Počáteční vyrovnané zápasy, kdy z prvních 6 zápasů jsme hráli 3x 10:8 a 1x remizovali, jsme ustáli a pak to již bylo pod kontrolou. Přesto to rozhodně nebyla jednoduché, a kdybychom z počátku párkrát klopýtli (a že šance byly), mohlo to vše dopadnout jinak. Sezónu jsme si každopádně užili a zasloužené vítězství i náležitě oslavili.

Zajímavosti ze statistik v rámci soutěže:
Pavel Vítek – 1. místo v úspěšnosti (100%)
Martin Holiš – 2.místo v úspěšnosti (87%)
Radek Sedláček – 2. místo ve změně elo (+106)
Jaroslav Plachý – 5. místo ve změně elo (+90)
Jan Plhák – dvouhry 7:13 (z toho 6 porážek 3:2), čtyřhry 6:0, elo +48
Lenka Vítková – čtyřhry 7:0
Celková bilance čtyřher v týmu – 25:4


OS 5. Třídy, PPK Malenovice „B“ – 3. místo

Sezóna druhého mančaftu dopadla také na výbornou. Jelikož mezi soupeři byli i silní Nedašov a Slopné „C“, na vyšší příčku to upřímně nebylo, nicméně takové ambice samozřejmě ani nebyly. Navíc i tyto týmy se v jednotlivých zápasech s našimi zapotili, byť v součtu vždy slavili výhru. Naopak jsme velice rádi, že i zde se mnoho našich hráčů zlepšilo a své dovednosti již přetavují do zápasových vítězství. Největší výkonnostní skok předvedl Laďa Kopeček, pravidelně však body sbírali i Ríša Mokroš, Ondra Fagoš, Pavel Holek či v první půlce sezóny Radek Sedlář. Do týmu jsme navíc přivítali Radima Nedbálka a Romana Holíka, kteří zapadli na výbornou. Celkově vzato krásné pohárové umístění, hráči si zahráli vyrovnané zápasy a ping-pongem se bavili, což je jen a jen dobře.

Zajímavosti ze statistik v rámci soutěže:
Ladislav Kopeček – 8. místo v úspěšnosti (75%), 3. místo ve změně elo (+126)
Richard Mokroš – 12. místo v úspěšnosti (46%)
Onřej Fagoš – 9. místo ve změně elo (+77), 13 zápasů na 5 setů
Markéta Nesvadbová – 1. vítězství v soutěži
Michal Friedrich – 1. vítězství v soutěži
Roman Holík – 1. vítězství v soutěži


Pohár Zlínský Švec

Výsledky:

PPK Malenovice – Bohuslavice u Zlína 6:4
PPK Malenovice – TJ Štítná nad Vláří 4:6
PPK Malenovice – KPST Louky „C“ 7:3
PPK Malenovice – Orel Zlín 4:6

V konečném pořadí jsme skončili na krásném 6. – 7. místě.

Hodnocení:

První kolo zvládli chlapi postoupit proti slušnému týmu ze 4. okresu dokonce bez Pavla, prý byly to krásné mače. V dalším kole byli nad naše síly obhájci trofeje ze Štítné, ovšem podlehli jsme jim tím nejtěsnějším rozdílem, když Pavel Vítek udělal všechny své body, s Martinem Holišem zvládli i čtyřhru proti sehranému duu soupeře Trčka – Fojtík a Martin sám dokonce sahal po remíze, když s Peťou Fojtíkem (75% úspěšnost v okresní soutěži 1. třídy, elo 1518) hrál na 5 setů a rozhodně nebyl slabším hráčem!
Následně jsme si poradili s dalším soupeřem z naší výkonnostní třídy z Louk, byť šlo taktéž o vyrovnané zápasy a především Zuzka Šustrová Marťu velice potrápila.
Posledním střetnutím pak byl souboj se silným Orlem, ve kterém se opakoval „Štítenský scénář“. Tentokráte Martin držel krok především s hostujícím Mirou Svobodou (59% úspěšnost v okresní soutěži 1. Třídy, elo 1433).

Reprezentace to tedy byla velmi důstojná a bylo na co se koukat.


Okresní přebory 2020

Vypravili jsme se v počtu 4 kusů – Pavel Vítek, Martin Holiš, Lenka Vítková, Richard Mokroš.

Ríša si zahrál pěkné zápasy ve skupině a dokázal si, že jde hrát i s lepšími hráči. Stejně tak Lenka trápila i Trčku ze Štítné.

Největší úspěchy jsou však jasné viditelné na poličce nad barem. V konkurenci

Pavel Vítek – 1. místo ve dvouře
Martin Holiš, Pavel Vítek – 1. místo ve čtyřhře

V konkurenci 55 hráčů z okresních soutěží to je velký úspěch a pěkný zápis našeho oddílu do kronik svazu, o kterém se šlo dočíst i v novinách…


Krajské přebory 2020

Pavel Vítek a Martin Holiš se díky výsledkům z okresních přeborů kvalifikovali na ty krajské.

V konkurenci 71 hráčů výkonnostní úrovně od krajských soutěží směrem nahoru si vedli naši hráči výborně!

Ve čtyřhře Pavel s Martinem v prvním kole přehráli duo Doležel Tomáš ml. (elo 1819) – Jelínek Vojtěch (elo 1786) nejtěsnějším možným výsledkem 3:2 na sety o 2 míčky. Následně pak bojovali proti pozdějším finalistům z Fryštáku Konečný – Hrdlička Martin.

Ve dvouhře pak Pavel Vítek vyhrál svou skupinu, když porazil i nasazeného Petra Jahůdku (elo 1863, 40% úspěšnost ve 3. lize) a dostal se tak do vyřazovací části. Tam se ovšem již časově nestíhalo (přejezd na utkání OS 4. třídy proti Bohuslavicím) a i fyzicky by to bylo náročné, tak přišlo vyřazení.

Přesto naši hráči zanechali i na krajských přeborech pozitivní dojem.

Jeden komentář “Shrnutí sezóny”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.