PPK Představuje novou posilu!

V neděli 7.6. byl svazem potvrzen přestup Milana Kolaříka do našeho pingpongového oddílu.
Co to je za člověka, co znamená jeho angažmá pro oddíl z pohledu sportovních ambicí, či jaké pivo od Zlínského Švece má nejraději? Čtěte…

Milane, jsem velice rád, že se shledáváme ve stejném oddíle. Jako první bych tě trochu představil. Jakožto bývalý hráč Mysločovic a Kostelce jsi hrával povětšinou krajské soutěže, v obou oddílech jsi zároveň pomáhal i s administrativou a je za tebou vidět i práce na okresním svazu. Mohl bys to nějak doplnit – čeho si za svou dosavadní kariéru nejvíc vážíš, co bereš za největší úspěch, co ti pinec dal či vzal a proč vlastně tento přestup výkonnostně o pár pater níže?

Pavlíku hlavně děkuji tobě a všem pivovarníkům, že jste mě přijali. Kdybychom se před lety bavili kdy a jak se shledáme v jednom oddíle, tak bychom této variantě ani jeden nevěřili, a právě o to nečekané je to příjemnější.
Budu stručný 😉 Nejvíce si vážím každého hráče, který se chová před zápasem, během něj i něm po stejně a to jako člověk k člověku…
Největší úspěch: „Rozjetí“ plnohodnotné mládežnické soutěže na okresní úrovni, což by nebylo možné bez zapálených trenérů, kteří mládež vychovávají, za což před nimi smekám.
Co mi pinec dal: střetnutí a poznání mnoho zajímavých, fajn lidí. Však jen na našem okrese hraje více než 500 hráčů, a já si prošel každou okresní soutěží počínaje prvním zápasem ve Slopném s Bobem Šustkem, kdy jsem dostal stylově 3:0 😉.
Co mi vzal: spoustu peněz, času a něco málo nervů 😀 Vůbec netuším, kde se vzalo to, že pinec je levný sport.
A proč výkonnostně níže? Není to o třídě, ale o snaze, zápalu a pokoře vůči sportu, kterou zde vidím a kolektivu jdoucímu za stejným cílem.

Jistě jsi uvízl v paměti každému soupeři, který proti tobě kdy nastoupil, nehledě na výsledek. Nátlaková hra s „trávou“ na bekhendové straně je účinná. Kdy tě napadlo něco takového hrát a jaký to mělo důvod?

Účinná? Záleží, jak na koho 😉 Přesné datum nevím, ale vím, že to bylo po první odehrané sezóně. To jsem hrál s „plácačkou“ na které jsem měl na obou stranách Friendship 729 v maxu a maximální možné velikosti v hlavy. Těžká byla fest a neumožňovala mi variace ve hře. Tehdy jsem se rozhodl pro radikální změnu. Absolutně lehké prkno, brutálně rychlý, měkký forhend a pomalý, tvrdý bekhend. V rámci mé obliby kontrastů padla volba na onu „trávu“ i z důvodu lehkosti, abych odlehčil zápěstí, které do té doby trpělo mnohem více než nyní. Bohužel jsem se dosud nedostal do stádia, kdy bych ještě stíhal otáčet i raketu v průběhu výměny. A důvod proč nátlaková hra? Nejsem stylový hráč, snadno se dostanu pod tlak a tak bylo mou snahou se míčku rychle zbavit a tím paradoxně dostávám pod tlak soupeře. Krásný koloběh …

V soutěži velmi pravděpodobně budeme nastupovat v sestavě Pavel Vítek (Bóža), Martin Holiš (Sid) a Radek Sedláček (Kužel), Milan Kolařík. Co si od této sebranky, která má společný maximálně tak smysl pro humor, vůbec slibuješ? 🙂 Pokud to není tajné, máš i nějaké cíle pro příští sezónu?

Tato sebranka toho má právě společného spoustu, nejen onen smysl pro humor a vášeň ke všemu co děláme 😉. Slibuji si to, že si sezónu užijeme a nic více si slibovat ani nechci. Ostatně překvapení jsou skvělá věc. A nějaké ty cíle pro nadcházející sezónu:

  1. pincem se bavit
  2. vyhrát pohár okresu Zlín (aktuálně pod názvem Pohár Zlínský Švec)
  3. po letech přistoupit ke krajským přeborům jako k soutěži a ne povinnosti. A ano na ten se prvně budu muset kvalifikovat skrze ty okresní 🙂

A z trochu vážnější nóty – po několika letech v krajských soutěžích jsi odehrál sezónu v okresní soutěži 1. třídy v sezóně 2016-2017 (2.místo v úspěšnosti, 90%) a pak jsi šel opět hrát výš. Vím, že na procenta či elo vůbec nehraješ, nicméně soupeři často ano a toto občas vnímají dost negativně. Jsi připravený na to, že některým hráčům to nebude úplně příjemné a můžou to dávat najevo i během zápasu?

I ona sezóna nebyla mnohdy příjemná, ale předem plánovaný účel splnila. Vysvětlení, které jsem podával i onehdy soupeřům během sezóny: vzdal jsem se soutěže, abych oddílu pomohl tuto soutěž zachránit i pro nadcházející sezónu, tak aby soutěž mohly hrát plnohodnotně naděje Což se nakonec i povedlo a klukům z Mysločovic to pomohlo k dalšímu růstu. Na tyto projevy člověk není připraven nikdy, ale zde bych se rád odvolal na svou dřívější odpověď „čeho si vážím“…

Co říkáš na již několikátou úpravu haly během velmi krátké existence klubu a vůbec to, že se všechno snaží naši hráči řešit svépomocí? V čem vidíš největší rozdíl mezi zázemím a tréningy těch výkonnostně lepších klubů v rámci regionu jako např. KST či Kostelec ve srovnání s PPK?

Právě i na těchto úpravách je vidět ona vášeň hráčů k tomuto překrásnému sportu a pro všechny, kdo se na tomto podílí, mám jen slova obdivu. Rozdíly v zázemí a trénincích bych nerad porovnával, protože zrovna toto si myslím, že na naší úrovni nejde kvantifikovat či zobecňovat a každý by měl hrát tam, kde se cítí dobře a kde to právě jemu nejvíce vyhovuje ať už z jakéhokoliv důvodu.

Když už přestupuješ do pivovarského klubu, musím se zeptat: Jaké pivo ti zde nejvíce chutná a jakou zaujmeš strategii s ohledem na pravidelné pozápasové posezení s hromadou dobrého jídla a zlatavým mokem?

Hodně záludná otázka, na kterou ještě neznám definitivní odpověď. Mé preference se mění dle situace – např. na osvěžení M.APA, relax medové, posez polotmavé. Ale hlavně jsem se nedostal k tomu, abych všechny ochutnal, takže si vezmu za své to postupně napravit, abych třeba mohl přehodnotit 😉 Určitě k tomu přistoupím zodpovědně. Strategii budu muset teprve vyvinout a plně využít možností. Ale je vidět, že nevíš, kolik toho sním J Určitě se moc těším i na tuto součást sezóny…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.