Přátelské utkání s mládeží Kostelce

Dne 12.8 se odehrálo další přátelské utkání PPK 😉 tentokrát s mládeží Kostelce. Naše řady reprezentovali: Plhák Jan, Mokroš Richard, Holík Roman a Holek Pavel.  V článku se dále přečtete rozhovor s trenérem mládeže Kostelce Martinem Karalem a Ríšou z řad PPK 😉

Rozhovor s trenérem mládeže Kostelce – Martinem Karalem 😉 

Co tě vede k tomu, že trénuješ mládež ?

Co mě k tomu vede? Jednak to, že starší hráči pomalu končí a v klubu není adekvátní náhrada. Oddíly, které nebudou mít mládež, tak zaniknou nebo se budou muset spojovat.

A také to, že to je pro mě nový impuls, nová motivace. Uvědomil jsem si, že nejvíce oddílu můžu pomoci ne jako hráč, ale tím, že mu hráče vychovám a ti v budoucnu oddíl podrží.

Jaký máš plán pro nadcházející sezónu?

Plánů do nadcházející sezóny je mnoho. Určitě se chceme výkonnostně posunout. Rádi bychom se zúčastnili co nejvíce soutěží ať už na úrovni kraje nebo okresu a udrželi stávající pozice. A cílem je získat i nějakou medaili nebo pohár jako v předchozích letech. Nebude to však snadné, protože jsme oproti loňsku mírně oslabili. O to větší motivace to pro všechny mé hráče bude, aby dokázali, že na to mají.

Budeš letos hrát?

Co se týče mě samotného, tak jsem se těšil, že si zahraji se svými hráči kraj 2, bohužel mé vysoké zařazení mi to nedovolí, takže nejspíše letos nezasáhnu do žádného zápasu.

Co říkáš na dnešní zápas?

Dnešní zápas byl pro nás zpestřením právě probíhajícího soustředění. Výsledek pro mě není vůbec podstatný, potřeboval jsem vidět hráče v ostrém zápase, aby se mi ukázaly nedostatky, na kterých musíme ještě pracovat. Se samotným výsledkem jsem spokojen. Někteří kluci ukázali, že budou tahouni, jiní zápas neunesli trochu psychicky, ale ještě pořád máme čas do startu soutěží, abychom na tom zapracovali.

Co si myslíš o PPK ?

Co si myslím o PPK. Je to v podstatě nový oddíl, který je pro mě osobně trochu neznámou, ale který má ve svém středu dva hráče se zkušenostmi z krajských soutěží a hlavně dva velké srdcaře, kteří můžou oddíl hodně pozvednout. Za mě osobně určitě budu držet palce a pokud se vám podaří třeba i v budoucnu někoho vychovat, tak to bude jedině dobře minimálně pro celý okres.

A na co nám odpovídal Ríša 🙂 ?

Jak vnímáš práci Martina Karala s mládeží?

Jsem upřímně rád, že se Martin věnuje práci s mládeží. Navíc týdenní letní soustředění přímo v herně je super nápad. Na svěřencích je vidět, že je to baví a myslím si, že se mezi nimi klube pár zajímavých osobnosti

Jaké máš ze zápasu pocity?

Pocity mam kladné.  Jeli jsme si přátelsky zapinkat a zápas měl nakonec nečekaný náboj. Především jsem rad za naše kluky. Za Romana Holíka, který si zahrál za PPK úplně poprvé. Ale také za Honzu a i za Pavla. Soupeř nám všem ukázal, na čem zamakat.

Jaké máš cíle pro nadcházející sezónu?

V nadcházející sezóně budu hrát OS3, což je úroveň, která je oproti OS5 (z minule sezony) o moc kvalitnější a různorodější. Především do toho jdu s tím, že nečekám, že budu tahoun, ale to může být právě ta pozice, která mi může sedět. Beru to jako příležitost k tomu se něco naučit a ukázat, že i bez zkušeností tam můžeme uspět a udržet se.

Jaké jsou dle tebe cíle jako družstva / oddílu?

Cíl oddílu se za dosavadní 3 roky nemění. Naopak bych řekl, že jsme schopni si postupem času líp uvědomit, co jsme založením PPK vlastně chtěli dokázat. Chtěli jsme především založit partu skvělých přátel se společnými koníčky a stejným smyslem pro humor. Proste nás baví trávit čas společně na tréninku nebo u piva. Celkově bych řekl, ze se Martinovi Velískovi  (zakladatel pivovaru) podařilo natrefit na ty správné lidi a i to je jistě velká část úspěchu. No a taky jasným cílem PPK je ukázat zajetým stolně tenisovým týmům, že můžou i úplní amatéři založit tým a třeba po 2 letech začít porážet borce, kteří se hře věnuji i 10 let a vice 🙂

Které utkání bylo pro tebe nejtěžší? 

Nejtěžší a zároveň nejlepší utkání bylo poslední utkáni s Tadeášem Vyvlečkou. Schválně, abych si předem neudělal zbytečně špatný úsudek, jsem si o soupeři nezjišťoval žádné bližší info. Ale Tadeáš ve všech včerejších zápasech ukázal, že zrovna on by mohl být talentem a výraznější osobnosti nové generace 🙂 Ukázal velký přehled a to, že když se trénuje, tak to jde. Vlastně se s Tadeášem potkáme v sezóně, takže se těším, že budu mít možnost mu porážku vrátit 🙂

 

A výsledek? Spokojenost a vítězství PPK 14:8  😉 

Body
Plhák Jan 4
Mokroš Richard 3,5
Holík Roman 3,5
Holek Pavel 3

 

Již 18.8 se můžeme těšit na rozhovor s našim trenérem který zhodnotí uplynulou sezónu a cíle pro tu nadcházející..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.