PPK vítá do svých řad novou hráčku – Natálii Kopečkovou

Stojí přede mnou oslavenkyně – čerstvě 18 letá slečna, čerstvá posila PPK Malenovice, rekrutovaná z vlastních řad…

Naty, jako první se tě samozřejmě musím zeptat na pocity. Chceš nás všechny zabít, protože jsme Tě vystavili takovému divadlu, nebo převažuje radost z teď již oficiálního členství v naší ping-pongové rodině? Jak sis celkově užila dnešní přátelské utkání?

Samozřejmě, že nikoho zabít nechci. Jsem šťastná z oficiálního členství. Je tu úžasný kolektiv, který při neúspěchu utěší. Dnešní přátelské utkání pro mě bylo hlavně ze začátku velmi stresující. Jakožto hráč, který ještě nehraje ani rok, jsem podle mě ještě nebyla úplně připravená, ale i tak to pro mě byl zážitek, který jsem brala s humorem a nakonec jsem za tuto cennou zkušenost vděčná. Tímto bych chtěla poděkovat všem spoluhráčům i soupeřům.

Ke stolnímu tenisu jsi měla i díky tátovi blízko, přesto jsi byla ťukáním do malého míčku téměř nepolíbená. Co vede mladou cérku k tomu, že si chvíli před dovršením plnoletosti naráz začne hledat čas na pravidelné tréninky a začíná sport prakticky od nuly?

U ničeho jsem nevydržela moc dlouho a tak doufám, že stolní tenis bude výjimkou. Baví mě tento sport i ona přátelská atmosféra. Sama pořádně nedovedu říci, z jakého důvodu jsem se do toho pustila, ale jsem za to ráda.

Jaké to vůbec je být v mužském prostředí a navíc nejmladším členem týmu? V týmu se sice budeš potkávat i s dalšími dvěma ženami na našich soupiskách (Markétka, Lenka), ale zbytek kádru a hlavně téměř všichni soupeři budou opačného pohlaví.

Je mi to jedno, vůbec to neřeším.

Zatím Ti všechno jde a učíš se velmi rychle, přesto však chlapi mají náskok a bude nějakou tu chvíli trvat je výkonnostně dohnat. Stejně tak v zápasech se budeš potkávat proti soupeřům, co mají odtrénováno násobně delší čas. Jak vůbec vnímáš prohry? Máš nějakou speciální motivaci, která by mohla napomoct k rychlejší cestě k vítězstvím?

Prohry zvládám dobře. Jak se říká: „Chybami se člověk učí“. Podle mě je hlavní brát to s citem a užívat si samotnou hru. Jednou bych chtěla porazit otce, což je velká motivace i těžký úkol, no a taky samozřejmě vyhrávat nějaké ty zápasy za pivovar.

Co říkáš na svého trenéra? Baví Tě individuální tréninky a intenzivnější učení nových věcí, nebo se už nemůžeš dočkat, jak se teď mnohem častěji zapojíš i do společných tréninků a zápasů v rámci oddílu?

S trenérem jsem spokojena. Spíš než jako trenéra jej beru jako kamaráda, který mi pomáhá dostat se k cíli. Už teď jsem na pár trénincích zůstala déle s ostatními a budu se snažit tohoto účastnit v rámci mých časových možností.

Jaký dárek k narozeninám Ti udělal největší radost?

Ze všech dárků mám radost 🙂

Jaké máš obecně plány na nejbližší rok, pokud to tedy není tajné?

Tak nejdůležitějším bodem je pro mě určitě maturita a ve volném čase bych se chtěla nadále zlepšovat ve stolním tenisu.

Vzhledem k tvé dospělosti se už mohu a s ohledem na členství v PPK se i musím zeptat – co ty a vztah k pivu? A co dnes piješ?

Tak pivo mám ráda, co víc dodat. Dnes piji 10% výčepní se sodovkou a Chilli Višňovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.