Report z přátelského utkání s PPK „C“ – Orel Zlín „F“

Ve čtvrtek 20.8. se uskutečnilo další ze série přátelských utkání v rámci přípravy na nadcházející stolně tenisovou sezónu. Tentokráte se jednalo o měření sil hráčů z řad našeho „céčka“ a mladých kluků z Orla Zlín, kteří se budou letos taktéž účastnit 5. okresní soutěže.

Za domácí jmenovitě nastoupili Martin Vrba, Markétka Nesvadbová, vůbec poprvé se v našich barvách představila také Natálka Kopečková a Milan „Charlik“ Kunst, který domácí družstvo bodově táhl a tak vyfasoval hned pár otázek…

Orel reprezentovali Petr Keňo, Jan Polášek, Petr Soják a Petr Le. Za družstvo jsem nechal promluvit jejich trenéra, legendu našeho sportu a mého několikaletého spoluhráče z deblu: Petra Poláka. Sice on sám je velice skromný člověk, ale pro naše čtenáře jej tedy z vlastní iniciativy malinko představím. Jedná se o dlouholetého extraligového hráče, který hrával i v Německu a celou kariéru sbíral jak klubové, tak i individuální úspěchy. Jeho vynikající disciplínou je pak čtyřhra, kde si Peťa jakožto levák, který těží zejména z perfektního přehledu a umisťování míčků po celém stole, vyhoví takřka s kýmkoliv. Protože výčet úspěchů by byl moc dlouhý, tak jen z poslední doby: Mistr světa ve čtyřhře z Las Vegas ve své věkové kategorii a na posledním veteránském Mistrovství Evropy bral bronz jak v jednotlivcích, tak i ve čtyřhře. A v neposlední řadě jsme spolu obsadili v roce 2019 krásné 2. místo na krajských přeborech 🙂 Nyní se věnuje Orelské mládeži a stále aktivně hraje divizi za „áčko“.

Teď tedy k samotným krátkým zpovědím, jako první Charlie za PPK:

Charlie, podařilo se ti uhrát 3 body a spolu s Markétkou jste navrch zvládli i čtyřhru. Jak hodnotíš svůj výkon po návratu z dovolené? Jak sis toto přátelské utkání užil, a který zápas byl pro Tebe nejtěžší?

Léto je náročné. Za poslední měsíc jsem byl na tréninku dvakrát a bylo to znát na nejistotě úderů. Nejtěžší byla hned první čtyřhra. Nechtěl jsem to moc Markétce kazit. Ale podařilo se.

Mohl bys zhodnotit výkon svých spoluhráčů? A co říkáš na to, jak ustála Natálka své první představení za pivovarský klub před širokým publikem?

Soupeři byli super, pohodoví kluci. Mají skvělého trenéra a se učí rychle, za rok nás převálcují. 🙂

Naty je moc šikovná a dělá pokroky. Narozeninové oslavě by slušel nějaký bodový zisk, to by bylo dokonalé. Ale to přijde časem. Je to sen, takto oslavit osmnácté narozeniny. Určitě si to dlouho pamatovat. 🙂

Na druhé straně stolu stáli mladí kluci, kteří však mají evidentně správné vedení v podobě trenéra Petra Poláka. V sezóně obecně narazíme na několik týmů s podobně nízkým věkovým průměrem. Jak těžké je pro Tebe hrát proti podstatně mladším soupeřům, zvlášť když už opravdu umí hrát?

Věk soupeře neřeším. Zatím jsem se učil prohrávat a mladší nepodceňuji.

Tento rok budeš hrávat za naše nově založené družstvo PPK „C“, kde bys letos měl mít dostatek prostoru ukázat svou vzestupnou formu i v ostrých zápasech. Jak se na nadcházející sezónu těšíš a co od sebe očekáváš? Myslíš, že Ti dnešní přátelský zápas něco dal?

Prvním cílem je získat svůj první bod a učit se zase pro změnu vyhrávat 🙂 Ale nejdůležitější je bavit se. PPK je úžasná banda, která podrží v těžkých chvílích. Jsem tu šťastný.

Dnešní zápas pro mě byl překvapením. Po první nervózní čtyřhře přišlo uvolnění a tři body. Což mě překvapilo. Nejsem na to zvyklý. Nemyslel jsem na výsledek. Několikrát jsem zapomněl i počítat. Naštěstí Petr (Keńo) počítal se mnou. 🙂

Jak se Ti líbil přístup kluků z Orla k tomuto utkání?

Je vidět, že je to baví a z prohry si moc nedělají. To je moc dobře. Jen škoda, že jsou tak mladí a nemohou zápas oslavit po „pivovarsku“, jak je u nás zvykem. 🙂

A nyní Petr Polák za Orla:

Peťo, jak se Ti líbil přístup kluků k zápasům a jejich předvedená hra? Jak hodnotíš užitečnost tohoto přátelského utkání pro své svěřence a co říkáš na dnešní soupeře z PPK?

Kluci mě přístupem potěšili. Přiznali, že byli dost nervózní (dva z nich hráli něco takového poprvé). Ale ohlasy po zápase z jejich strany byly veskrze pozitivní. Zápas pro nás vrchovatě naplnil účel. Potěšil mě i férový přístup hráčů PPK.

Libilo se mi, že kluci zvládají velmi pěkně servis a celkově jejich hra působí promyšleně. Jak jsi ty osobně spokojený s herním růstem kluků a prozraď nám, kolik jich vůbec aktuálně trénuje ve Tvé skupině? Máš někoho k ruce během tréninků mládeže?

Zápas hráli právě kluci, kteří jsou pro pinec zapálení a udělali v poslední době největší pokrok. S tréninkem mi pomáhá Adam Závada, který je taky pro pinec zapálený a navíc má v poslední době dobrý pocit z toho, že to přece jen v rámci možností funguje a někam to spěje.

Jak je časově a organizačně náročné mít přihlášené 2 družstva v okresní lize mládeže, objíždět krajské bodovací turnaje a ještě s nimi absolvovat i okresní soutěž?

Náročné to je i s ohledem na to, že stále hraji divizi a objíždím soutěže veteránů. Jsem už ale víc jak rok v důchodě a kdo jiný by to měl dělat? Navíc je fajn, že zejména s tréninky mi pomáhá Adam. Když jsme na tréninku oba, má to „grády“. Zapojíme i robota a mladí dostanou zabrat.

Můžu poprosit o nějaké zhodnocení vývoje v Malenovickém klubu, jen podle toho, co jsi dnes viděl nebo co víš z doslechu? Jak jakožto bývalý extraligový hráč vůbec vnímáš tyto oddíly, kde hráče ping-pong především baví a výsledky samotné jsou spíše na druhé koleji?

Upřímně mě dost mrzel Tvůj odchod z Orla do Malenovic, protože jsi stále hráč, který má minimálně na divizi a dost si nám svým odchodem „zkomplikoval“ život. Na druhé straně vidím, jak si to v PPK správně rozjel a namotivoval spoustu nových hráčů. Takže OK a ať vám to všem co nejlíp pinká.

Výsledek utkání vyzněl v poměru 12:6 pro hosty z Orla Zlín. Za domácí bodovali Charlie (3 body), Martin Vrba (2) a přidali jsme 1 čtyřhru (Charlie-Markétka). Soupeřům gratulujeme k předvedené hře i výsledku.

Všem zúčastněním chci poděkovat za pěkné sportovní odpoledne, tentokráte i s tou již zmiňovanou slavnostní vložkou jež měla přesah až do večerních hodin, a i vzhledem k úspěchu tohoto střetnutí se jistě s Orlem v dohledné době těšíme na odvetu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.