Nahlédnutí za oponu – tréninky v pivovaru.

Mnoho lidí se ptá, jak to u nás v oddíle vypadá a prakticky nejčastěji pak zaznívají otázky: „Mohl/a bych někdy dojít na trénink? A kdy vlastně trénujete?“. Velice často se pak potkáváme i s dotazem, proč jsme nepřihlásili Okresní soutěž 1. třídy, na kterou jsme měli právo a prý bychom na to měli i kádr. Pojďme tedy trochu nahlédnout „do kuchyně“ PPK Malenovice a tyto a třeba i některé další otázky zodpovědět.

Tréninky probíhají celý týden. Máme to štěstí (jako bohužel jen pár oddílů v našem regionu), že nám stoly stojí neustále. Všední dny se scházíme kolem 17 hodiny s koncem nutně před 21. Největší nadšenci pak chodí i během sezóny v neděli dopoledne.

Jak se trénuje? Pavel Vítek se snaží za pomoci zásobníků a jiných „divných“ metod do hráčů (vždy po jednom tzv. individuálky) dostat nějakou tu úderovou a pohybovou techniku, ovšem jen tak nějak v rámci možností. Tyto nabité vědomosti a „návyky“ si pak chlapi a děvčata snaží uvést do praxe mezi sebou, ale i za pomoci mnoha známých a „přátel pivovarského oddílu“, kteří k nám více či méně pravidelně chodí. Minulou středu (30.9.) se nám tak třeba stalo, že domácím byli k dispozici Tom Smýkal (MS Brno), Adam Závada (Orel Zlín), Marťa Vykoukal (TJ Sokol Kostelec), Filip Mokrý (TJ Sokol Mysločovice) a samozřejmě naši Pavel s Milanem. Většinou jde ale o 1-2 lidi mimo oddíl. Kromě výše zmíněných k nám občas zavírají hráči z Orla (Milan Vítek, Zdeněk Klímek, Pepa Novák, Iveta Zámečníková a další), Louk (Mira Pišín, Libor Zubík), Míchal Adamec z Kostelce, Jirka Schmidt ze Salaše, Ríša Kalup z Fryštáku a tak dále. Zkrátka místo pro dobré lidi, samozřejmě po předchozí domluvě, určitě máme. Aktuálně jsme se třeba při pátečním zápase domluvili se Zdeňkem Burešem z Rokytnice, že nás občas navštíví.

Kromě tréninků se snažíme si přípravu na zápasy zpestřit i mnoha přáteláky. S některými oddíly držíme basu a vídáme se s nimi častěji. Zmiňme třeba Spytihněv, Louky či Salaš. Kdokoliv se ale ozve, jsme vždycky ochotní se domluvit a to klidně i během sezóny. Ping-pong nás totiž baví a zatím jím rozhodně nejsme přesyceni.

Co se týče snahy dostat se do vyšších dlouhodobých soutěží, tak především bereme ohled na oddíl jako celek. Snažíme se hrát třídy, na které naši hráči mají, nebo jim alespoň něco dají. Přišlo nám tedy v létě po několika debatách nevhodné hrát ještě vyšší třídu, kde si sice Pavel Vítek a Milan Kolařík stále uhrají svoje a nejspíše i Martin Holiš by o nějaké ty bodíky zavadil, ale pro kohokoliv dalšího z oddílu by to již bylo spíše kontraproduktivní, než k radosti i pro získávání zkušeností. Na to se i takto účastníme dostatečně silných tříd. Zkrátka chceme něco budovat v rámci našich skromných možností a raději pomalu, ale ať to má smysl pro co nejširší počet našich hráčů a chceme si co nejdéle udržet ono nadšení…

Ještě bývá hodně otázek i na práci s mládeží: oddíl s tím při svém vzniku z pochopitelných důvodů nepočítal. Kdo ovšem mohl čekat, že se zapojí Pavel Vítek? Teď se podívejte na úvodní fotografii, jak se Vojta Kopeček natahuje po raketě a spojte si toto s tím, že Pavel absolvoval školení vyšší licence…Mimochodem samotný sládek má 3 dcerky a naše pivovarská rodina se jistě bude i nadále rozšiřovat. Takže? Kdo ví. Ale jsou to příjemné starosti, stejně jako s rekonstrukcemi tělocvičny, přidáváním týmů a zvažováním, kterou tu soutěž vlastně aktuálně můžeme hrát.

Děkujeme za podporu a případně dobré slovo, které ztratíte při zmínce o našem oddílu, neúnavném přístupu našich hráčů a hráček, či samozřejmě o naší základně, pivovaru Zlínský švec a s tím souvisejícím pravidelným posezením. Věříme, že i mnoho soupeřů odjíždělo po soutěžním zápase s dobrým pocitem a plným žaludkem 🙂 
PS jen aby nedošlo k mýlce: stolním tenisem se bavíme, ale v zápase se budeme snažit prodat vše, co umíme i neumíme. Až potom se sedí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.