Shrnutí výsledků PPK od začátku dlouhodobých soutěží

Přehled:

OS II: PPK Malenovice „A“ – Orel Kašava „A“ 13:5
OS III: PPK Malenovice „B“ – KST Zlín „D“ 4:14
OS II: SK Rokytnice – PPK Malenovice „A“ 5:13
OS III: TJ Štítná „B“ – PPK Malenovice „B“ 16:2
OS V: Spytihněv „C“ – PPK Malenovice „C“ 6:12

Výsledky se dají interpretovat dvěma způsoby.

Ten hlavní je z hlediska týmů a tam k žádným překvapením vzhledem k očekávanému rozložení sil nedošlo. Naše Áčko bude patřit k lepším týmům ve své soutěži a vykročilo správným směrem, zatímco chlapi z Béčka si potvrdili, že OS III je skutečně těžká soutěž a budou bojovat o záchranu. Družstvo „C“ pak zvládlo úvodní utkání ve Spytihněvi proti místním nadějím.

Zajímavější je ovšem podívat se na jednotlivé zápasy, protože ty mohou ledasco napovědět i směrem do budoucna. Vypíchnu tedy nějaké ty zajímavosti a určitě i prohrané zápasy béčka začnou působit v trochu jiném světle…

Ocenění v rámci jednotlivých družstev dle trenéra:

A: Martin „Sid“ Holiš (OS II 6:2)

Martin skočil nahoru o 2 třídy, takže jsme se museli nějak přizpůsobit. Přes léto zrychlil potahy a snažili jsme se zapracovat i na aktivnější hře. Přestože jsme obecně čekali, že na to má a bude hrát vyrovnané zápasy, jeho výkonnost předčila naše odhady. Proti Kašavě v pěti setech přetlačil Romana Minaříka (elo 1429), v Rokytnici pak Pavla Křeka (elo 1377), čtyři sety mu stačili se Zdeňkem Bureše (elo 1354). Byly to velmi těžké boje s dobrými soupeři a je vidět, že Martin si v této soutěži užije prakticky každé utkání. Má velkou výhodu v klidné hlavě, čímž i dobře zvládá koncovky, což se mu bude letos náramně hodit. Samozřejmě soutěž teprve začala a nás čekají velice silné týmy, nicméně Martin určitě vyslal vzkaz: jsem připraven.

B: Richard „Jiřina“ Mokroš (OS III 3:5)

Ríša vletěl do sezóny ve velkém stylu. Za áčko pomohl se čtyřhrou a hned poté si po velké bitvě připsal skalp Tomáše Málka (elo 1263), který týden na to dělal 3 body v krajské soutěži na Orlu! Pro Ríšu to je suverénně největší stolně tenisový úspěch. Nebyl to ovšem jen takový výstřel do tmy, formu totiž potvrdil i vítězstvím nad Vojtou Laštovkou (elo 1063) a některé další zápasy byly velmi vyrovnané – za všechny nejtěsnější možná prohra o 2 míčky v pátém setu s Jaroslavem Maryášem ze Štítné (elo 1176). Ríšu tyto zápasy nakoply do další práce a věřím, že mu tato soutěž pomůže jít nahoru, protože úderově na to již nějakou dobu má. Jen to chce zkušenosti, aby je volil správně, a toto přijde jen s množstvím kvalitních zápasů. Tak jako loňská sezóna byla zlomová pro Laďu Kopečka, Jarka Plachého nebo Radka Sedláčka, tak letos může být ta důležitá právě pro našeho statutára. Jen tak dál!

C: Milan „Charlik“ Kunst (OS V 2:0)

Tak je to konečně tady! Další z našich hráčů si zapsal první bod v soutěži. U Charlika dokonce v plurálu, uhrál totiž hned 2. Jak důležitá první výhra je? Jedná se o to, že člověk už má na to vítězit, nicméně vždycky, když si to v hlavě díky průběžnému skóre a obrazu hry uvědomí, přijde leknutí. Začne buď hrát až příliš opatrně, nebo naopak začne do všeho „práskat“ a dělat chyby. Přitom cestu k vítězství (většinou) představuje právě ta strategie, kterou se člověk dostal do onoho průběžného vedení. Je to obecný problém i při přechodu do vyšší soutěže. Poprvé je to však nejtěžší. Charlik si toto prožil již několikrát a ani v sobotu tomu nebylo jinak. Po lehce vyhraném prvním setu opět trochu úlek a naráz z toho byl stav 1:2, který ovšem Milan ještě zvládl zvrátit na svou stranu a slavil těžce vydřený a velmi důležitý bod. Další zápas pak vyhrál už 3:0! Ano samozřejmě, že přijdou těžší soupeři a je potřeba hodně trénovat, ale jedno „prokletí“ je zlomeno a to se počítá. Hlava začne pracovat jinak a my se těšíme na další body, které pivovaru skrze Charlika potečou…

Další zajímavé výsledky:

Radek Sedlář – Břetislav Černoch (elo 1181) 3:2 (nejlépe hodnocený hráč, kterého Radek porazil)
Radek Sedláček – Pavel Křek (elo 1371) 1:3
Jaroslav Plachý – Antonín Novotný (elo 1254) 3:2 (nejlépe hodnocený hráč, kterého Jarek porazil)
Jaroslav Plachý – Jiří Veselý (elo 1271) 2:3

Vůbec mnoho výsledků bylo velice vyrovnaných, například Laďa Kopeček byl několikrát velmi blízko vítězství a je jen otázkou času, než se mašina rozjede. Zkrátka v Malenovicích hráči postupně zjišťují, že i s papírově daleko lepšími hráči si jde zahrát a o to v prvních kolech v nových, vyšších soutěžích jde především. Samotné výsledky nejsou tak důležité, jako předvedená hra, která k nim vedla. Sezóna bude ještě velmi dlouhá (kvůli aktuální situaci pravděpodobně ještě delší, než je obvyklé) a my se budeme snažit v průběhu roku neustále zlepšovat.

PS systém bodů elo je spravedlivější, než samotné procenta úspěšnosti, které nezohledňují sílu soupeře (samozřejmě má taky své mouchy). Není to nic, na co bychom obecně v pivovaru nějak přehnaně hleděli, ale pro trenéra je to dobrá zpětná vazba a tyto hodnoty u soupeřů jsem zmiňoval jen a pouze z důvodu, abych tím demonstroval jejich kvalitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.