Naše ženy

Jedno staré přísloví praví, že za každým úspěšným mužem stojí milující žena. Další ještě vousatější pocházející z Číny říká, že existují 3 základní tvary krásy: žena, kůň a loď.
Doba pokročila a tato moudra slýcháme v různých aktualizovaných podobách. Já si teď s dovolením přibásním další variaci: „Za každým ping-pongovým klubem jsou skvělé ženy hodné obdivu.“

Podporu těch našich cítíme všude: od tolerance tohoto koníčku u svých partnerů, přes aktivní fandění v hledišti, skvělý servis za barem či pomoc s administrativní činností, až po členky PPK a samozřejmě aktivní hráčky. Blíží se Valentýn a ať již tento svátek slavíte nebo ne, určitě stojí za to občas dát najevo, že si této podpory vážíme. Takže díky holky!

Dovolte mi jen v pár větách nastínit, jak jsou členky PPK Malenovice skvělé:

Markéta Nesvadbová – Naše průkopnice 🙂

Účetní a přirozeně chytrá holka, kterou zkrátka musí mít všichni rádi, soupeře nevyjímaje. Maki byla vůbec první osobou něžného pohlaví, která byla oficiálně přijata do oddílu. Ovšem kdo znáte Markétku a zároveň je vám jasné, že klub původně vznikal jako mužská pohybová nadstavba k pivu, jistě vám došlo, že si musela dupnout. Samozřejmě jsme za to všichni rádi a ženský element je již dlouho nedílnou součástí PPK. Můžete ji poznat buď podle úsměvu za barem, kde stále občas vypomáhá, nebo nekompromisního útočného stylu hry za ping-pongovým stolem. V loňské sezóně si připsala první vítězství v soutěži, jehož oslava dala připomenout to, proč jsme tak fajn oddíl, parta, rodina.

Lucie Mokrošová – Naše advokátka 🙂

Ano, náš oddíl má svou advokátku, na kterou jsme samozřejmě náležitě pyšní! Raketu sice vzala do ruky jen párkrát, ovšem stála u zrodu klubu a to tak, že dokonce sepisovala stanovy. Všichni navíc pamatujeme nádhernou pivovarskou svatbu, kde si vzala našeho statutára Ríšu a následně jej vyklepla za stolem. Ženicha ovšem nechceme nijak shazovat, protože rozhodčí nejspíše někde vyhrabal stolně tenisové pravidlo, že nevěsta prostě vyhrát musí. Tento mač byl jistě jedním z nejsvětlejších momentů nejen historie našeho oddílu, ale i zážitkem pro oba novomanžele…

Lenka Vítková – Naše vědátorka 🙂

Leňa studuje doktorát na UTB – UFMI (Ústav fyziky a materiálového inženýrství) a ráda běhá Spartan race či šplhá po stěně. Ping-pong hrávala dříve za Dubňany, kde však dávno pověsila raketu na hřebík. Vyslyšela však volání nově vzniklého oddílu a v historicky první sezóně PPK byla jednou z opor. V té následující pak pomohla k dalšímu postupu, když především uhrála klíčový bod doma proti Orlu Zlín i v Loukách a pravidelně vyhrávala čtyřhry se svým manželem. Bilance dua Vítková-Vítek? 7:0. Nyní již nechává místo více natěšeným spoluhráčům, ale v případě potřeby je připravena pomoci v našem „C“ družstvu.

Natálie Kopečková – Naše naděje 🙂

Natce se blíží maturita, takže školu bych raději zmiňovat neměl. Nicméně dle jejích dosavadních studijních výsledků a jejímu přístupu by to neměl být problém – držíme palce! Každopádně má nejlepší ruku v oddílu. Začala hrát nedávno, ale po pár trénincích jsme se rozhodli jí zařídit legitimaci a doplnit na soupisku, aby měla další motivaci a začala sbírat zkušenosti. Uvítání pochopitelně proběhlo se vší parádou a je jen otázkou času, než budeme připíjet na další první úspěchy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.