Český pohár: PPK Malenovice – TJ Sokol Kostelec „B“ 8:2

Domácí hráči porazili mladé pušky z Kostelce. Pravdou je, že za soupeře nenastoupil trenér a velmi silný hráč Martin Karal, což by s výsledkem velmi zamávalo. I kluci by jistě podali lepší výkon s takovou oporou v zádech. Že hrát umí, prokázal každý z nich již několika pěknými výsledky, a tak jsme i bez Martina čekali vyrovnané utkání.

To se ovšem nepotvrdilo. Nejspíš hodně ovlivnilo domácí prostředí, které kromě onoho typického součtu vlastností stolů, velikosti haly, vlhkosti, teploty a mnoha dalších parametrů u nás ještě jako tradičně umocňuje divácká podpora a také styl našich hráčů.

Ping-pong je složitá hra a byť kluci mají ostré údery a v krajských soutěžích budou jistě hrát vyrovnané zápasy, zatím jim však chybí vyhranost. Bojovali především s Pavlovými servisy či Milanovou aktivní hrou s trávou. Trio Kosteleckých talentů se tedy nedostávalo do své typické hry. Samozřejmě za rok to již může vypadat jinak.

Včera však byl začátek utkání ještě vyrovnaný, v jeho průběhu se však nůžky rozevírali a vyvrcholením všeho byl krásný závěrečný zápas, ve kterém náš Martin „SID“ Holiš (ELO před zápasem 1323) porazil Davida Svobodu (ELO před zápasem 1519) a připsal si tím svůj zatím nejcennější výsledek. Samozřejmě vše bylo dáno i vývojem utkání a David se nedokázal koncentrovat, ale Martin hrál výborně a v součtu to zkrátka vyšlo. Nešlo ovšem o nějakou úplnou náhodu. Sid hrál vyrovnaně i své oba předchozí zápasy a ukázal, že na sezónu v OS1 (Okresní Soutěž 1. třídy) je dobře připravený.

Každopádně historie se na tyto nuance neptá. Podařilo se nám porazit papírového favorita utkání, který v loňské sezóně skončil v krajském kole Českého poháru na 2. místě a o víkendu jede reprezentovat náš kraj v rámci republikového kola. To musí být pro PPK bráno jako úspěch.

A co dál? V příštím kole nás čekají obhájci z Kunovic…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.