Sezóna 2021-2022: Shrnutí po polovině soutěží

Dlouhodobé soutěže

OS1: PPK Malenovice „A“ – 3. místo (8 výher – 0 remíz – 3 porážky)

S rokem 2021 se naše Áčko rozloučilo dvěma navazujícími porážkami a nevyhnutelným propadem v tabulce. Kdybysme tvrdili, že nás to nemrzí, byla by to lež. Družstvo však bylo v závěru oslabeno absencí Pavla Vítka a následující kolo i o Zdeňu Klímka, a přesto svádělo těžké bitvy. První půlku tak musíme vzhledem k okolnostem určitě hodnotit pozitivně. Na 1. místo ztrácíme pouhé 3 body, takže z týmového pohledu krásný výsledek.
Co se týče jednotlivců, tak Pavel (23 výher : 0 porážek), Milan (36:3) i Zdeňa (9:0) si stále drží svůj standard. Milanovi patří velké díky za velkou porci odmakaných zápasů a jsme rádi, že i Zdeňa byl k ruce když tým nejvíce potřeboval. Martin „Sid“ Holiš (26:13) určitě předvedl více, než jsme před začátkem sezóny očekávali, a právě jeho výkony mnohdy rozhodovaly zápasy. Sám je sebekritický a určitě je dobře, že se nehodlá se svými výkony uspokojit a bude na sobě dál makat, ale objektivně oddíl mnohokráte podržel a zaslouží si mnoho pochval. Největším překvapením je pro nás však určitě Radek „Kužel“ Sedláček (5:21). Nejde tolik o pár pěkných vítězství, jako o celkové zlepšení a předváděnou hrou, kdy prodá všechno co umí a vítězství přestávají být dílem souhry okolností. Pravidelně trápí papírově mnohem silnější soupeře.
Za Áčko si úspěchy připsal i Jarda Plachý (3:16), soutěž si vyzkoušeli už i Ríša Mokroš (0:8) a Laďa Kopeček (0:5), kteří sice na singlový bod ještě čekají, ale sehráli kvalitní zápasy a Ríša si připsal důležitý deblový bod.
Každopádně pro oddíl jako celek jsou tyto náročné zápasy cennými zkušenostmi.

OS3: PPK Malenovice „B“ – 6. místo (6 – 0 – 4)

Béčko nám dělá velkou radost. Již nyní mají prakticky jistotu udržení soutěže, kam již bez diskuze patří. Jistě, mančaftu pomohl příchod Milana Vítka (12:0), ale i bez něj by kluci byli schopní tuto soutěž obhájit. Týmu nelze nic vytknout, střed tabulky je to, co jsme chtěli hrát a většina utkání měla nádhernou atmosféru, každý hráč nechává za stolem všechno.
Radek (19:7) svým vstupem do soutěže asi překvapil všechny včetně sám sebe, ale úročí zkušenosti z Áčka a také mnoha tréninků. Rozhodně si toto nádherné skóre zaslouží. V soutěží zatím posbíral +126 elo bodů, což ho v tomto ohledu řadí na 3.místo v soutěži.
Máme však ještě rychlejší kometu! Ondra „Předseda“ Fagoš (13:13) je 2. a dostihy s nimi hraje Laďa Kopeček (18:17), kterému bodový účet narůstá 4. nejrychlejším tempem. Systém ELO má své mouchy a není dobré se jím příliš zaobírat, ale v tomto případě má jasnou vypovídající hodnotu: v pivovaru se zlepšujeme a kluci to v zápasech úročí.
Svůj vysoký standard pak obhájil Jara Plachý (14:16) i Radek Sedlář (3:7), který měl pravda trochu smůlu v rozhodujících setech. Po zranění se rozehrává Ríša Mokroš (5:14) a byť sám se svými výkony asi nemůže být úplně spokojen, tak i zde vidíme záblesky jako třeba bitvu s Jirkou Schmidtem.

OS4: PPK Malenovice „C“ – 7. místo (4 – 3 – 4)

I na další družstvo můžeme být pyšní. Několik krásných týmových výsledků je nad plán. Ovšem vzhledem k předváděným výkonům měl asi plán vypadat jinak…
Roman Holík pokračuje ve své jízdě (35:9), ale do formy se postupně dostávají i další hráči. Ríša Mokroš již stihl připsat 10 výher (10:6), bodově se utrhl z řetězu i Pavel Holek, když v posledním kolem zapsal 4 výhry a srovnal svou bilanci na 15:15.
Samostatnou kapitolou je kapitán Ondra Fagoš (19:15), který za vyšší družstvo neustále překvapuje, zatímco v Céčku se trochu hledal nejspíš i kvůli většimu tlaku, který na sebe zbytečně nanesl. Ale i on se už našel a poslední zápasy předvádí svou hru i v této třídě.
Body pro družstvo připsali i Radek Sedlář (5:3) Honza Fagoš (4:15), Milan „Charlik“ Kunst (1:7) a Markétka Nesvadbová (1:7).
Perličky: premiéru má za sebou Natálie Kopečková. Lenka Vítková chytila 4.12.2021 raketu poprvé do ruky od 15.2.2020 a zapsala 2 body (2:2)

Pohár Zlínský Švec
(do konce roku se ještě odehraje následující kolo)

Družstvo „A“ (Sid, Milan, Pavel, Zdeňa)
Vítězství s Kostelcem „A“ (9:1) znamená nadcházející souboj s Loukami „B“.

Družstvo „B“ (Kužel, Jara, Laďa)
I naše Béčko je stále ve hře. V pavouku na 2 porážky si nejprve poradilo se Slopným „C“ (9:1), následně svedlo vyrovnanou bitvu s týmem z OS2 – Bohuslavicemi nad Vláří (4:6) a poté uspělo s Mysločovicemi „B“ (7:3). Tím si chlapi vybojovali možnost změřit síly s dalším silným soupeřem – do pivovaru dojedou Luhačovice „B“.

Družstvo „C“ (všichni mimo výše uvedené)
Vstoupilo do soutěže čestnou porážkou s Loukami „B“ (2:8) a nyní se střetnou se silným týmem OS1 (Kostelec „A“), který do pavouka poražených spadl po střetu s naším Áčkem.

Český pohár

Nedá se zapomenout i úspěch hned z kraje sezóny v rámci krajského kole Českého poháru.
Tam jsme postupně vyřadili Kostelec „B“ v krajské sestavě (8:2) a především divizní tým Kunovice „A“ (7:3), abychom následně prohráli s taktéž divizním Orlem Zlín „A“ (2:8).
V souboji o 3. místo se nám pak podařilo porazit krajský tým Mysločovice „A“ (8:2) a kvalifikovat se tak do 2. stupně tohoto poháru v září 2022. Pivovar se tak uvedl na krajské scéně stolního tenisu ve zlatavé barvě. Tedy bronzové, ale pro nás s hodnotou zlata 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.